Chcesz wiedzieć wiÄ™cej? To proste – załóż konto na PUE

14 maja 2015
logopue

Bez względu na to czy dopiero stoisz przed wyborem drogi zawodowej, czy może już jesteś pracownikiem lub przedsiębiorcą – nie zwlekaj! Pomyśl dziś o swojej przyszłości i załóż konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dołącz do tych, którzy przekonali się, że warto!

Już 24 i 31 maja w godzinach od 8:00 do 12:00 w siedzibie Uczelni zagoszczą pracownicy siedleckiego oddziału ZUS. Studenci Mazovii będą mieli zatem okazję założyć swoje konto na PUE. Wystarczy tylko dowód tożsamości i poświęcone 5 minut, aby w dowolnym miejscu i o każdej porze, nie tracąc czasu na bieganie po urzędach mieć dostęp do istotnych informacji.
Interesuje Cię czy pracodawca odprowadza za Ciebie składki i w jakiej wysokości, albo czy Twoje dzieci są zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego? A może chcesz się przekonać jaka jest wysokość Twojej prognozowanej emerytury? To właśnie na te i inne pytania uzyskasz odpowiedź posiadając konto na PUE i będziesz mógł podejmować świadome decyzje dotyczące swojej przyszłości.

Czym jest Platforma Usług Elektronicznych (PUE)?
To nic innego jak zestaw nowoczesnych usług dostępnych dzięki portalowi internetowemuwww.pue.zus.pl. To możliwość załatwienia spraw lub uzyskania informacji z zakresu ubezpieczeń społecznych w sposób wygodny, sprawny i bezpieczny – bez konieczności wychodzenia z domu. Każdy kto założy i uwierzytelni swój profil na PUE może m. in.:

• sprawdzić swoje dane zapisane na indywidualnym koncie w ZUS
  • Å›ledzić stan swoich spraw i otrzymywać powiadomienia w formie e-mail lub sms
  • rezerwować wizyty w jednostce ZUS

Dodatkowo dla każdej grupy klientów ZUS – ubezpieczonych, płatników i świadczeniobiorców, przygotowano specjalne panele, ułatwiające załatwianie indywidualnych spraw. Ubezpieczeni bez problemu uzyskają informacje o ubezpieczeniach, do których zostali zgłoszeni oraz od jakich podstaw wymiaru pracodawca opłaca za nich składki. Dla przedsiębiorców udostępniono aplikację e-Płatnik tj. odpowiednik internetowy programu Płatnik dla zatrudniających do 100 osób, która umożliwia zgłaszanie i rozliczanie składek. Świadczeniobiorcy – dowiedzą się o przyznanych i wypłaconych świadczeniach (emerytury, renty, zasiłki), a także uzyskają dostęp do formularzy PIT.

Wiele przez telefon
Z Platformy Usług Elektronicznych możesz skorzystać także dzięki połączeniu z Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) pod nr 22 560-16-00. Uzyskasz informacje (np. o danych zgromadzonych na indywidualnym koncie), zarezerwujesz wizytę w placówce ZUS oraz złożysz niektóre wnioski, niewymagające podpisu elektronicznego. Przed przekazaniem jakichkolwiek spersonalizowanych informacji nastąpi uwierzytelnienie osoby dzwoniącej (niezbędne jest podanie identyfikatora i PIN, uzyskiwanych podczas rejestracji na pue.zus.pl). Część usług jest dostępna przez 24 godziny na dobę za pośrednictwem automatycznego telefonicznego systemu informacyjnego.

Sprawnie na Salach Obsługi Klientów
Potrzebujesz coś załatwić czy wyjaśnić osobiście w placówce ZUS? Platforma Usług Elektronicznych to także system kierowania ruchem na salach obsługi klientów. Umieszczone tam dyspensery (biletomaty) pozwalają wybrać rodzaj sprawy i wydają bilet do właściwego dla jej załatwienia stanowiska obsługi klientów. Duże ekrany multimedialne wskazują stanowisko, przy którym można załatwić swoją sprawę, oraz podają najważniejsze informacje i aktualności dotyczące ubezpieczeń społecznych. System umożliwia także skorzystanie z rezerwacji wizyty dokonanej poprzez portal pue.zus.pl

Przekonaj się, że warto!

Serdecznie zapraszam