Działalność Koła Naukowego Studentów Pielęgniarstwa w roku akademickim 2015/2016

REALIZACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH

W roku akademickim 2015/2016 Koło Naukowe Studentów Pielęgniarstwa realizowało dwa projekty edukacyjne skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli pod tytułem:

1. Nikotynizm – „złodziej” życia.
  2. Dopalacze – charakterystyka problemu. Jak rozpoznawać i jak reagować?

Celem przeprowadzonych szkoleń było:

1. Promocja Uczelni i kierunku kształcenia – pielęgniarstwo.
  2. Promowanie zdrowego stylu życia.
  3. Poszerzenie świadomości uczniów/wychowanków nt. niebezpieczeństw związanych z zażywaniem nikotyny i dopalaczy.
  4. Wsparcie działań profilaktycznych i kampanii społecznych związanych z walką z tymi nie-bezpiecznymi substancjami.

Swoimi działaniami wpisaliśmy się w politykę oświatową państwa pt.:  „Bezpieczna i przyjazna szkoła” oraz zalecenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Nasze prelekcje cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród placówek oświatowych, czego wyrazem są otrzymane dyplomy i podziękowania. Łącznie wygłosiliśmy 11 prelekcji. Ze względu na duże zainteresowanie szkół poruszanym przez nas problemem, postaramy się kontynuować realizację tych projektów w przyszłym roku akademickim.

KOŁO NAUKOWE STUDENTÓW PIELĘGNIARSTWA W OBCHODACH ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

W dniu 22.07.2016 r., na terenie naszej Uczelni,  przeprowadziliśmy warsztaty z zakresu udzielania I pomocy dla pielgrzymów przybyłych na Światowe Dni Młodzieży. Celem naszej akcji była edukacja zdrowotna i popularyzowanie działań ratowniczych oraz integracja z pielgrzymami.

PIELĘGNIARSTWO W MEDIACH

W dniu 31.08.2016 r. odbyło się nagranie materiału filmowego, w cyklu TVoje Zdrowie, dla telewizji TV – WSCHÓD. W ten sposób popularyzujemy naszą Uczelnię oraz zawód pielęgniarki/pielęgniarza.

Galeria:

NASZ UDZIAŁ W ORGANIZACJI OBCHODÓW 25 – LECIA SAMORZĄDU ZAWODOWEGO PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyliśmy w przygotowaniach, a następnie w celebracji 25-lecia istnienia Samorządu Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego. Braliśmy udział w oprawie liturgicznej Mszy Św. i pomagaliśmy w prowadzeniu uroczystości. Dbamy o dobrą współpracę z OIPiP, wspólnie pielęgnujemy tradycję i historię zawodu pielęgniarki.

Galeria.  http://www.podlasie24.pl/?pageId=51&galleryId=16199

WARTO BYĆ AKTYWNYM

Za zaangażowanie w pracę na rzecz koła naukowego  i rozwój kierunku pielęgniarstwo zostaliśmy wyróżnieni i nagrodzeni przez Panią Rektor Bożenę Piechowicz. W dniu 11.10.2016 r. na uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego docenieni zostali:

• mgr Aneta Dmowska – Pycka – zastępca opiekuna koła
  • Anna Bednarczyk – przewodnicząca koła