Bo to miłość …

18 grudnia 2018
Businessman hand putting money coin stack growing business.
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

15 grudnia 2018 r. w siedzibie Collegium Mazovia odbyła się promocja książki Bo to miłość. Były brawa, wyrazy uznania dla jej autorów i wydawcy jak i publiczne czytanie fragmentów, tak emocjonujące, że chwilę później zabrakło promocyjnych egzemplarzy. Tak więc Bo to miłość zdobyła nowych czytelników wśród studentów i pracowników naszej uczelni. Bo to miłość to literacki dokument o patriotach oraz przejawach patriotyzmu w regionie siedleckim, który powstały na podstawie przekazu bezpośrednich świadków dawnych dziejów. Bo to miłość to historie z życia przeplatane poezją i pieśnią. Zawsze wzruszające. Relacjonowane z uśmiechem, z nadzieją, ze łzą w oku. Nieraz drżącym, nieraz smutnym, nieraz dumnym, ale zawsze pewnym głosem. Historie dziejące się w różnych rejonach Polski i Europy. Dla autorów zawartych w książce tekstów praca była fascynująca i z powodu opisywanych sytuacji niejednokrotnie wyczerpująca emocjonalnie, a spotkania i rozmowy z bohaterami opowieści zawsze ubogacały. Z uwagi na dokumentalny charakter książki zachowano oryginalną formę, styl oraz język wypowiedzi, jakimi posługują się poszczególni bohaterowie. Pokazano cechy charakterystyczne dla ich wieku i środowisk, w których wzrastali oraz żyli w dorosłości. W tekście znajdziemy regionalizmy, od dawna nieużywane słowa oraz – nie zawsze zgodną z zasadami gramatyki – oryginalną składnię zdań. ` Wydawcą książki jest Fundacja AKA a współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zawiera treści o tematyce patriotycznej pielęgnujące polskość, świadczące o świadomości narodowej, jej istocie oraz randze w osobistym i społecznym wymiarze wartości, jaką jest życie w niepodległej Ojczyźnie. Założeniem było także zwrócenie uwagi na patriotyczne postawy w codziennym życiu Polaków. Polaków, o których często mówimy: zwykli ludzie.

Wyrażam nadzieję, że książka Bo to miłość okaże się na tyle interesującą lekturą, że stanie się refleksyjnym azylem od codziennego zgiełku cyfrowego świata. Lekturą, która sprowokuje do zatrzymania się choćby na chwilę w zadumie nad przemijalnością i sensem życia oraz reprezentowanych na co dzień postawach, dzięki którym kolejne pokolenia Polaków będą żyły w niepodległej Ojczyźnie.

Dziękujemy naszej absolwentce Pani Iwonie Zajfryd – prezes Fundacji AKA – za możliwość uczestniczenia w tej niecodziennej chwili. Na długo pozostanie ona w naszych sercach. Galeria: