Czym kierować się przy wyborze szkoleń?

10 marca 2021
2021_03_02_stater_certyfikowane_szkolenia
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Rynek szkoleniowy w Polsce jest bardzo rozwinięty – na ofertę wielu firm składają się kursy doszkalające, e-learningi, szkolenia czy praktyczne warsztaty. Dla osób, które chcą rozwijać swoje kompetencje, jest to spore wyzwanie – z tysięcy propozycji muszą przecież wybrać te, które okażą się dla nich najbardziej wartościowe.

Kształtując swoją ścieżkę rozwoju, szczególną uwagę warto zwrócić na szkolenia akredytowane. Firmy i instytucje uprawnione do prowadzenia takich kursów przechodzą bowiem długotrwałą weryfikację, która polega na sprawdzeniu kompetencji i umiejętności trenera, jakości świadczonych usług oraz poprawności materiałów szkoleniowych. Dla kursanta jest to potwierdzenie wysokiego poziomu szkolenia oraz szansa na wyróżnienie się na rynku pracy.

Certyfikat w CV – co to zmienia?

Znajomość konkretnej metodyki jest czasami wymogiem formalnym w procesie rekrutacji. Za przykład niech posłuży Project Manager – osoba, która powinna wykazywać się zarówno szeroką wiedzą specjalistyczną, jak i dobrze rozwiniętymi kompetencjami miękkimi. W ogłoszeniach o pracę dla PM’ów zamieszczanych w największych serwisach rekrutacyjnych, obok umiejętności interpersonalnych i doświadczenia zawodowego, specjaliści HR uwzględniają również certyfikaty PRINCE2®, PMP®, CAPM® czy AgilePM®.

Skąd to wymaganie? Dla przyszłego pracodawcy oficjalny certyfikat to gwarancja kompetencji i umiejętności, które mają bezpośrednie przełożenie na efektywność pracy i sukces firmy. To także duża oszczędność czasu w trakcie wdrażania pracownika, który jest już zaznajomiony z terminologią, procesami i założeniami metodyki stosowanej w organizacji.

Certyfikacja a zarobki

Czy zdobycie certyfikatu ma jakiekolwiek przełożenie na pensję? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzą statystyki. Z badań przeprowadzonych przez Project Management Institute wynika, że pensja certyfikowanego Project Managera jest aż o 22% większa od pensji osoby zatrudnionej na analogicznym stanowisku, ale bez certyfikacji.

cd. TUTAJ

Daniel Opałka

Specjalista ds. Marketingu

Inprogress