Dni Otwarte Online – Prezentacja Centrum Symulacji Medycznej

13 maja 2020
2020_04_30_stater_dni_otwarte_online1

Dni Otwarte Online w Collegium Mazovia! Część 1. Prezentacja Centrum Symulacji Medycznej.

Zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów?

Szukasz uczelni, która spełni Twoje wymagania?

Zapraszamy na Dni Otwarte Online w Collegium Mazovia!

W ramach trwających Dni Otwartych Online, tym razem prezentujemy Centrum Symulacji Medycznej w Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej.

To tutaj w symulowanych warunkach klinicznych przy użyciu specjalistycznych fantomów i symulatorów przyszły personel pielęgniarski będzie zdobywać praktyczne umiejętności i uczyć się pracy zespołowej.

Na Centrum składają się doskonale wyposażone pomieszczenia symulacyjne i wspomagające, tj. sala opieki pielęgniarskiej – sala wysokiej wierności, dwie sale do debriefingu, sala umiejętności pielęgniarskich, sala umiejętności technicznych, sala symulacji BLS i ALS, sala egzaminacyjna OSCE oraz pomieszczenia kontrolne w poszczególnych salach.

Każda z sal została wyposażona w specjalistyczny sprzęt, na który składają się symulatory, fantomy, trenażery, modele, sprzęt medyczny oraz meble medyczne. Prowadzenie zajęć metodą symulacji medycznej przy użyciu fantomów i trenażerów umożliwia wielokrotne powtarzanie czynności a popełniane błędy nie zagrażają bezpieczeństwu pacjentów.  Symulatory potrafią naśladować różne objawy i zachowania pacjentów.

Centrum Symulacji Medycznej zostało oficjalnie otwarte 29 listopada 2019 roku. Tak o tym wydarzeniu pisała prasa:

Zapraszamy na film!
Centrum Symulacji Medycznej w Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej

Collegium Mazovia to uczelnia praktyczna. Naszą misją jest kształcenie wyspecjalizowanych kadr oraz tworzenie i transfer praktycznej wiedzy. Uczelnia na co dzień wciela w życie zasadę życzliwości, przyjaźni i partnerstwa wobec studentów.

Powierz nam swoje wykształcenie a my zaopiekujemy się Tobą.

Do zobaczenia w październiku!