Drugie Centrum Symulacji Medycznej w Collegium Mazovia! Umowa podpisana.

21 maja 2020
2020_05_21_podpisanie_umowy

W dniu dzisiejszym Collegium Mazovia podpisała umowę na budowę kolejnego Centrum Symulacji Medycznej! Tym razem dla studentów położnictwa!

21 maja 2020 r. w obecności podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Sławomira Gadomskiego, Kanclerz Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej Mariusz Szabłowski podpisał umowę na utworzenie Centrum Symulacji Medycznej Collegium Mazovia mające na celu praktyczne kształcenie studentów położnictwa.

Collegium Mazovia w listopadzie ubiegłego roku otworzyła Centrum Symulacji Medycznej dedykowane dla studentów kierunku pielęgniarstwo. Jest to jedno z największych, pod względem wielkości, Centrum w kraju. W dniu dzisiejszym uczelnia zrobiła kolejny krok.

Podpisanie dzisiejszej umowy jest wyjÄ…tkowe – jesteÅ›my drugÄ… uczelniÄ… w województwie mazowieckim, w której powstanie CSM przeznaczone dla studentów kierunku poÅ‚ożnictwo.

Kanclerz Collegium Mazovia w wywiadzie dla mediów podkreślił, że jest to jedyne centrum stworzone przy uczelni niepublicznej, a szóste na skalę kraju. Zaznaczył, że w Polsce ten system kształcenia jest absolutną nowością i wymogiem chwili, ale na świecie jest znany od dawna. Polska nadrabia zaległości. Polskie pielęgniarki są już bardzo cenione, a po takim cyklu kształceniu w warunkach symulowanych na pewno będą jeszcze lepiej wykształcone.

Nowo powstałe Centrum Symulacji Położniczych będzie spójne z już istniejącym Centrum Symulacji Medycznej dla kierunku pielęgniarstwo.

W wywiadzie podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Sławomir Gadomski, podkreślił wyjątkowość dzisiejszego dnia.

„To bardzo dobry dzieÅ„ dla siedleckich uczelni – ponad 5 mln zÅ‚otych skierowanych na przygotowanie Centrów Symulacji Medycznych w zakresie ksztaÅ‚cenia pielÄ™gniarek i poÅ‚ożnych. Warto podkreÅ›lić, że to druga edycja programów unijnych realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Podpisujemy Å‚Ä…cznie 21 umów na ponad 53 mln zÅ‚otych, w tym 5 mln zÅ‚otych skierowanych do Siedlec. To sytuacja wyjÄ…tkowa. Z 21 umów, dwie zawieramy w Siedlcach. To rzeczywiÅ›cie przyjemna informacja, dla mnie osobiÅ›cie jako siedlczanina, ale i myÅ›lÄ™, że też podmiotów leczniczych funkcjonujÄ…cych w tym regionie, bo rzeczywiÅ›cie zapewnienie wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej, podniesienie jakoÅ›ci ksztaÅ‚cenia na uczelniach ksztaÅ‚cÄ…cych pielÄ™gniarki i poÅ‚ożne, zwiÄ™kszenie poziomu bezpieczeÅ„stwa – bo te centra majÄ… przede wszystkim temu sÅ‚użyć, żeby w symulowanych warunkach, studenci mogli zetknąć siÄ™ z różnymi sytuacjami.”

Razem z Collegium Mazovia uwowę na swoje pierwsze Centrum Symulacji Medycznej dla studentów pielęgniarstwa podpisała Rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Siedlcach, prof. Tamara Zacharuk.

Kanclerz Collegium Mazovia oficjalnie wyraził nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie wstępem do trzeciej edycji programów unijnych. Kolejne edycje mogłyby stanowić wsparcie dla utrzymania kosztownych, ultranowoczesnych i wymagających, już istniejących Centrów Symulacji Medycznych.

Galeria fotografii z wydarzenia:

Zapraszamy na relacje z dzisiejszego wydarzenia:

play-sharp-fill