II etap II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia

8 kwietnia 2019
Businessman hand putting money coin stack growing business.

Dnia 5 kwietnia w gmachu Collegium Mazovia odbył się II etap II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia.

Wybrani uczniowie po eliminacjach szkolnych, które odbyły się w ich macierzystych placówkach, zostali zaproszeni do udziału w kolejnej części  zmagań.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z grup uczestniczyła w grze symulacyjnej „Liderzy Europy” poprowadzonej przez trenerów Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. I. J. Paderewskiego z siedzibą w Warszawie oraz warsztatach z wiedzy o rynku Venture Capital i szeroko pojętej przedsiębiorczości prowadzonych przez przedstawicieli PGE Ventures.

Gra symulacyjna wdrożyła młodych ludzi do myślenia typowego dla finansistów oraz pozwoliła zweryfikować wiedzę z zakresu ekonomii i finansów. Polegała na podróżowaniu po mapie Europy. Na starcie każda drużyna otrzymała wirtualne pieniądze, które podczas przemieszczania między stolicami mogła pomnażać w większym lub mniejszym stopniu, odpowiadając na pytania i rozwiązując zadania z zakresu ekonomii i finansów. Najlepiej z wykonywanych zadań wywiązał się zespół z ZSP Nr 2 im. M. Kopernika w Siedlcach w składzie Robert Boguszewski i Konrad Kosyl.

Zgodnie z regulaminem do dalszego etapu przeszło 10 zespołów w kategorii przedsięwzięcie biznesowe oraz 10 w kategorii przedsięwzięcie społeczne. Dwa zespoły, które osiągnęły najniższy wynik z gry symulacyjnej będą miały szansę sprawdzić się za rok, a w chwili obecnej odpadły z dalszych rozgrywek. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

Lista zakwalifikowanych szkół do dalszego etapu II Forum Młodych.

Prawdziwe trudności zaczną się dopiero teraz. Każda drużyna będzie musiała stworzyć projekt działalności gospodarczej lub społecznej i przekonać do niego jury złożone z praktyków biznesu. Mają na to czas do 10 maja.

Dziękujemy trenerom z Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. I. J. Paderewskiego  za przeprowadzenie gry sprawdzającej wiedzę ekonomiczną oraz przedstawicielom PGE Ventures za przeprowadzenie zajęć warsztatowych a uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

Więcej o II Forum Młodych można poczytać w:

Tygodnik Siedlecki

Podlasie24.pl

TV Wschód – Wiadomości Regionalne (o konkursie od 4:43)

oraz stronie partnera wspierającego PGE Ventures

Czytaj także:

II FORUM MŁODYCH – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia (zgłoszenia, regulamin)

Galeria: