21 września 2020

Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa rozpoczyna rekrutację na studia podyplomowe Kadry i płace w praktyce z obsługą programów kadrowych i Płatnik oraz elementami HR

W trakcie trwania studiów poznasz zasady rozliczeń i prowadzenia dokumentacji kadrowo – płacowej przy użyciu specjalistycznego oprogramowania komputerowego oraz programu Płatnik. Studia przygotowują do pracy w dziale kadr i płac, biurze rachunkowym, czy prowadzenia rozliczeń pracowniczych we własnej działalności gospodarczej.

Studia Podyplomowe adresujemy do:

• absolwenci studiów wyższych (I, II stopnia lub jednolitych magisterskich), którzy zajmujÄ… siÄ™ obecnie lub chcÄ… w przyszÅ‚oÅ›ci zajmować siÄ™ zawodowo rachunkowoÅ›ciÄ… i podatkami
  • osoby, które planujÄ… rozpoczÄ™cie wÅ‚asnej dziaÅ‚alnoÅ›ci gospodarczej
  • studenci ostatnich lat studiów licencjackich i magisterskich

Studia trwają 2 semestry (184 godz. dydaktycznych), a zajęcia odbywają się w sobotę i niedzielę (co dwa tygodnie).

Po ukończeniu studiów słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Z nami zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę z zakresu prawa pracy, zagadnień kadrowych oraz zasad naliczania płac przy użyciu programu kadrowo płacowego. Absolwent będzie przygotowany do samodzielnego prowadzenia dokumentacji pracowniczej w jednostce, będzie umiał naliczyć płace z różnymi składnikami oraz przesłać do ZUS zgłoszenia, deklaracje i inne dokumenty za pomocą programu Płatnik. Zapoznany zostanie również z podstawami zarządzania zasobami ludzkimi, zasadami RODO, czy samozatrudnienia.

Prowadzący zajęcia to wykładowcy Collegium Mazovia, a przede wszystkim praktycy kierujący działami finansowo księgowymi oraz kadr i płac, właściciele biur rachunkowych i doradcy podatkowi.

Program studiów (wykaz przedmiotów):

• ŹródÅ‚a prawa pracy – regulacje zewnÄ™trzne i wewnÄ™trzne, BHP
  • NawiÄ…zywanie i rozwiÄ…zywanie stosunku pracy
  • Cywilnoprawne formy zatrudnienia oraz samozatrudnienie
  • Czas pracy, urlopy, zasiÅ‚ki i inne przerwy w Å›wiadczeniu pracy
  • Dokumentacja kadrowo pÅ‚acowa
  • Podstawy HR
  • System ubezpieczeÅ„ spoÅ‚ecznych i ubezpieczenia zdrowotnego oraz zasady opodatkowania pÅ‚ac
  • RODO w dziale kadrowym
  • Kadry i pÅ‚ace w systemie informatycznym
  • Program PÅ‚atnik
  • Egzamin dyplomowy