Oferta edukacyjna

Charakterystyczną cechą Collegium Mazovia jest różnorodny i wielokierunkowy profil działalności. W ofercie edukacyjnej naszej Uczelni można znaleźć zarówno studia ekonomiczne, medyczne, jak i techniczne.

Dlaczego warto postawić na kierunki ekonomiczne?

Milton Friedman (laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii) pisze, że w ekonomii fascynujące jest to, że jej fundamentalne zasady są tak proste, że każdy jest w stanie je zrozumieć, jednak niewielu je rozumie.

Duża jest więc szansa, że zrozumiesz ekonomię i jednocześnie znajdziesz się w nielicznym gronie osób faktycznie znających się na rzeczy. A w naszej ekonomicznej rzeczywistości jest jeszcze wiele do zrobienia. Nie sposób nie zgodzić się ze spostrzeżeniem cytowanego powyżej autora: Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, i jednocześnie każecie im płacić podatki, gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie.

Jeśli wydaje Ci się, że masz zadatki na dobrego ekonomistę, z całą pewnością intuicyjnie wyczuwasz, że studiować warto. Inwestycja w siebie zawsze się opłaca, choć na jej efekty nieraz trzeba cierpliwie poczekać. Henry Hazlitt (dziennikarz, krytyk literacki, ekonomista, filozof) stwierdził, że sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko na bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania…  Nie wahaj się zatem!

W naszej ofercie znajdziesz:
STUDIA MAGISTERSKIE

STUDIA LICENCJACKIE

Dla kogo kierunki medyczne?

Jeśli troska o zdrowie nie tylko swoje, ale i innych jest przedmiotem Twoich zainteresowań, jeśli niesienie pomocy stanowi sens Twojego życia – wybierz studia na kierunkach medycznych. Niewielu potrafi utożsamić się ze słowami Janusza Korczaka: Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka.

Jeśli w cytowanych słowach odnajdujesz sens – studia na kierunkach medycznych z pewnością są dla Ciebie!

W naszej ofercie znajdziesz:

STUDIA MAGISTERSKIE

STUDIA LICENCJACKIE

A dla kogo studia techniczne?

Z całą pewnością dla miłośników nauk ścisłych, ludzi o przestrzennej wyobraźni, ceniących logikę, otwartych na nowe rozwiązania techniczne i technologiczne. Tytuł inżyniera, choć nie łatwy do zdobycia, daje bardzo duże szanse na satysfakcjonującą pracę i godziwe wynagrodzenie.  Warto zatem podjąć wysiłek!

W naszej ofercie znajdziesz:

STUDIA INŻYNIERSKIE