Karo Chess 2019 – wyniki

3 czerwca 2019
Businessman hand putting money coin stack growing business.
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

30 maja 2019 roku w Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej po raz kolejny spotkali się miłośnicy gry w szachy. Do późnych godzin wieczornych 50 zawodników w różnym wieku i z różnych miejscowości walczyło o tytuł najlepszego szachisty XI Turnieju Szachowego Karo Chess 2019 pamięci dr inż. Leszka Gadomskiego.

Organizatorami zawodów były Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa oraz Siedlecki Klub Szachowy „Skoczek”. Tradycyjnie turniej przeprowadzony został w formule szachów błyskawicznych. Rozegranych zostało 9 rund, nad którymi piecze sprawował Sławomir Kurpiewski – sędzia główny. Atmosfera rozgrywek, jak zwykle była gorąca, a ostateczne wyniki okazały się prawdziwą niespodzianką. I miejsce zajął Kamil Plichta, na II pozycji uplasował się Artur Grzelak. Zaś III miejsce zajął Adam Łukasik. W punktacji szkół ponadgimnazjalnych zwycięstwo odniósł Krzysztof Plichta, wśród klas VII-VIII i gimnazjów – Wojciech Kakowski, wśród uczniów klas IV-VI  – Krzysztof Dobosiewicz, a wśród uczniów klas I-III – Szymon Suska.

Najlepszym zawodnikom nagrody wręczyli Rektor Collegium Mazovia dr Bożena Piechowicz, Henryk Niedziółka – Przewodniczący Rady Miasta Siedlce, Sławomir Kurpiewski – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce oraz Zdzisław Stefanoff – Prezes Klubu Szachowego ,,Skoczek” w Siedlcach.  Dodatkową nagrodę dla najmłodszych uczestników turnieju tradycyjnie ufundowała pani Maria Gadomska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i prawdziwie sportową postawę podczas turnieju.