Kolejne spotkanie z praktykami

19 czerwca 2019
2019_08_19_stater

W dniu 8 czerwca 2019 roku w sali wykładowej naszej Uczelni odbyło się spotkanie z dr inż. Rafałem Anyszką – pracownikiem Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Twente (Holandia). Inicjatorem i organizatorem spotkania był Wydział Nauk Stosowanych Collegium Mazovia.
Tematem przewodnim spotkania były dwa wykłady zatytułowane: ,,ELASTYCZNE KOMPOZYTY CERAMIZUJĄCE W SYSTEMACH PRZECIWPOŻAROWYCH” oraz „Betony Siarkowe: Właściwości i Perspektywy Zastosowania”.

W pierwszym z wykładów dr inż. Rafał Anyszka przedstawił krótką charakterystykę kompozytów ceramizujących, mechanizmy ceramizacji oraz przykłady ich obecnych i perspektywicznych zastosowań. W drugim z wykładów omówił różnice i podobieństwa w właściwościach betonów cementowych i siarkowych, oraz możliwości ich zastosowania. Przekazywane treści poparte były licznymi przykładami występującymi w praktyce. Zwieńczeniem spotkania była dyskusja o wadach i zaletach ze stosowania innowacyjnych materiałów kompozytowych w nowoczesnym budownictwie.

W wydarzeniu wzięło udział ponad stu studentów budownictwa. Na spotkaniu gościł również pan kanclerz mgr inż. Mariusz Szabłowski, dr inż. Paweł Woliński prowadzący naukową współpracę z dr inż. Rafałem Anyszką oraz inni wykładowcy. Na pamiątkę tego owocnego spotkania pan dr. inż. Rafał Anyszka otrzymał od naszych studentów gorące brawa i serdeczne podziękowania. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania służą rozwojowi wiedzy wśród adeptów budownictwa.

Galeria: