Nasze Koło Naukowe na uroczystości z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej

16 maja 2018
Businessman hand putting money coin stack growing business.

Dnia 25 kwietnia 2018 r., na zaproszenie  pani Hanny Sposób – przewodniczącej OIPiP,  mieliśmy zaszczyt wziąć udział w spotkaniu zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej.

Z tej okazji Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego zorganizowała konferencję pt. „Wybrane zagadnienia dotyczące realizacji świadczeń zdrowotnych i prawa medycznego”. Wydarzenie miało charakter naukowo – integracyjny. Naszą uczelnię reprezentowała pani rektor dr Bożena Piechowicz, dr Anna Jeznach, dr Jolanta Golach oraz opiekun Koła mgr Aneta Dmowska – Pycka wraz ze studentami.

Mieliśmy możliwość wysłuchania ciekawych prelekcji na temat oceny stanu zdrowia dziecka, żywienia w chorobie nowotworowej oraz ochrony danych osobowych w świetle nowych przepisów prawnych. Udział w konferencji wzbogacił naszą wiedzę medyczną. Prelegenci przekazali również niezwykle cenne i  praktyczne wskazówki zawodowe.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy być w tym dniu ze środowiskiem pielęgniarek i położnych, do którego chcemy wkrótce dołączyć jako nowi adepci zawodu. To była wspaniała uroczystość, interesujące wykłady oraz przemiłe spotkanie w gronie zawodowym.

mgr. Aneta Dmowska-Pycka

Galeria: