Nowa odsłona portalu wiedzy nursing.com.pl!

9 listopada 2020
2020_11_09_polecamy_portal_nursing1
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Polecamy Państwu portal nursing.com.pl – profesjonalny serwis stworzony przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie dla pielęgniarek i położnych oraz studentów tych kierunków.

Jeśli szukacie wiarygodnego źródła wiedzy i najnowszych informacji w swoich dziedzinach, zarejestrujcie się i korzystajcie bezpłatnie z treści portalu. A znajdziecie w nim m.in.:

• aktualności ze świata medycyny,

• ponad 600 wiarygodnych artykułów przygotowywanych przez cenionych specjalistów,

• profesjonalne materiały edukacyjne,

• porady i wzory dokumentów,

• dostępny już wkrótce, kalendarz ze spisem wszystkich aktualnie organizowanych branżowych wydarzeń, takich jak konferencje i szkolenia…

POLECANE ARTYKUŁY NA Nursing.com.pl

Postępowanie po ekspozycji zawodowej w opiece nad pacjentem z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2

Procedura powstała na podstawie opracowania Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie i ekspertów SHL, a dotyczy postępowania po kontakcie z materiałem wysoce zakaźnym, jakim jest treść pochodzącą z dróg oddechowych. Jednakże nie wykluczono możliwości transmisji także przez krew, wymiociny, mocz czy stolec. Czytaj więcej»

Zastosowanie środków ochrony indywidualnej (ŚOI) przez personel medyczny opiekujący się pacjentami z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2

ECDC sugeruje minimalny zestaw środków ochrony indywidualnej (ŚOI), wystarczający do skutecznej ochrony przed zakażeniem drogą kontaktu bezpośredniego, kropelkową oraz powietrzną, niezbędny do bezpiecznego sprawowania opieki nad pacjentami z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 (COVID-19). Czytaj więcej»

Instrukcja dotycząca pobierania, przechowywania i transportu materiału klinicznego do badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, zmianie uległy kryteria przypadku pacjenta podejrzanego o COVID-19. Definicja przypadku na potrzeby nadzoru nad zakażeniami ludzi nowym koronawirusem SARS-CoV-2 obejmuje chorych w stanie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia z objawami niewydolności oddechowej. Traktowani są oni jako podejrzani o COVID-19. Czytaj więcej»