Nowy rok akademicki w Collegium Mazovia

4 września 2020
2020_09_03_plany_na_nowy_rok_akademicki3

Szanowni Państwo!

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce determinuje organizację kształcenia w roku akademickim 2020/2021. Działalność dydaktyczna w Collegium Mazovia będzie realizowana z zachowaniem aktualnie obowiązujących wymogów bezpieczeństwa sanitarnego.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowało zalecenia i wskazówki, które są punktem wyjścia do tworzenia wewnętrznych procedur. Bezpieczeństwo naszych studentów i nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia jest dla nas absolutnym priorytetem.

W roku akademickim 2020/2021 zajęcia dydaktyczne dla studentów rozpoczynają się zgodnie z organizacja roku akademickiego.

W nadchodzącym semestrze zimowym Uczelnia zamierza wprowadzić mieszany model kształcenia. Co to oznacza w praktyce dla studentów?

• ZajÄ™cia teoretyczne (wykÅ‚ady, lektoraty, seminaria) bÄ™dÄ… prowadzone w formie zdalnej (online). Zostanie na nie przeznaczony jeden dzieÅ„ zjazdu (np. sobota).
  • ZajÄ™cia o charakterze praktycznym (ćwiczenia audytoryjne, kliniczne, laboratoryjne i warsztaty projektowe) bÄ™dÄ… odbywaÅ‚y siÄ™ w formie stacjonarnej w Uczelni podczas drugiego dnia zjazdu (np. niedziela).
  • ZajÄ™cia praktyczne na Wydziale Nauk o Zdrowiu bÄ™dÄ… realizowane stacjonarnie w podmiotach leczniczych.
  • Praktyki zawodowe studenci bÄ™dÄ… realizować we wÅ‚asnym zakresie w wybranych podmiotach w ustalonym przez siebie czasie, dopasowanym do swojego kalendarza zajęć.

Wszystkie zajęcia w Collegium Mazovia będą realizowane zgodnie z opracowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego zaleceniami ograniczającymi ryzyko zakażenia koronawirusem.

Szczegółowymi wytycznymi zostanie również objęte funkcjonowanie uczelnianej biblioteki i Domu Akademickiego.

Przed nami kolejny rok akademicki. Za nami 20 lat działalności. Władze Collegium Mazovia bazując na wieloletnim doświadczeniu w organizowaniu kształcenia dołożą wszelkich starań, aby ten wyjątkowy rok był dla Państwa nie tylko bogaty w nową wiedzę i umiejętności praktyczne, ale przede wszystkim bezpieczny.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.mazovia.edu.pl oraz pod numerem telefonu 25 633 30 32 bądź pisząc na rekrutacja@mazovia.edu.pl

Zapraszamy!

2020_05_14_powierz1