Olimpiada Wiedzy Technicznej – wyniki!

13 marca 2017
2017_03_13_stater_otw

7 marca w siedzibie naszej Uczelni, odbyło się podsumowanie II etapu XLIII edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody z rąk organizatorów.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, z którą Collegium Mazovia współpracuje od  2008 r. Do II etapu XLIII edycji OWT zakwalifikowanych zostało 79 uczniów z 14 szkół. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej oraz elektryczno-elektronicznej.
W tym roku wśród laureatów, którzy zakwalifikowali się do III etapu znaleźli się:

• Tomasz Baka z I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego im. BolesÅ‚awa Prusa w Siedlcach
  • Albert Pypwoski z I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego im. BolesÅ‚awa Prusa w Siedlcach
  • Sebastian DomijaÅ„ski z II Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego im. Å›w. Królowej Jadwigi w Siedlcach
  • Marcin Berezowski z ZespoÅ‚u Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w WÄ™growie,
  • Jakub Morawski z II Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego im. Å›w. Królowej Jadwigi w Siedlcach
  • Piotr Onyszczuk z I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego im. BolesÅ‚awa Prusa w Siedlcach

Dla trzech uczniów z naszego okręgu, którzy zgromadzili największą liczbę punktów i zakwalifikowali się do III etapu, Kanclerz Collegium Mazovia mgr inż. arch. Mariusz Szabłowski ufundował nagrody w postaci indeksu na wybrany kierunek studiów oraz zwolnienia z czesnego:

• I nagroda – zwolnienie z opÅ‚aty czesnego za caÅ‚y okres studiów – wartość nagrody od 11.000 zÅ‚ do 15.000 zÅ‚ w zależnoÅ›ci od wybranego kierunku,
  • II nagroda – zwolnienie z opÅ‚aty czesnego za okres pierwszego roku studiów – wartość nagrody 4.100 zÅ‚,
  • III nagroda – zwolnienie z opÅ‚aty czesnego za okres pierwszego semestru studiów – wartość nagrody 2.200 zÅ‚.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz drobne upominki. Nagrody wręczyli: dr Bożena Piechowicz rektor Collegium Mazovia, Adam Skup dyrektor Kuratorium Oświaty w warszawie, Delegatura w Siedlcach, Paweł Golec z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji w imieniu Prezydenta Miasta Siedlce, Janusz Szerszeń przewodniczący Komitetu Okręgowego OWT i prezes RFSNT NOT w Siedlcach, Tadeusz Krupa naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

Laureatom II etapu XLIII edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie centralnym.

Fotorelacja: