Olimpiada Wiedzy Technicznej – wyniki!

13 marca 2017
2017_03_13_stater_otw
 Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

7 marca w siedzibie naszej Uczelni, odbyło się podsumowanie II etapu XLIII edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody z rąk organizatorów.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, z którą Collegium Mazovia współpracuje od  2008 r. Do II etapu XLIII edycji OWT zakwalifikowanych zostało 79 uczniów z 14 szkół. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej oraz elektryczno-elektronicznej.
W tym roku wśród laureatów, którzy zakwalifikowali się do III etapu znaleźli się:

• Tomasz Baka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach
  • Albert Pypwoski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach
  • Sebastian Domijański z II Liceum Ogólnokształcącego im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
  • Marcin Berezowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie,
  • Jakub Morawski z II Liceum Ogólnokształcącego im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
  • Piotr Onyszczuk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach

Dla trzech uczniów z naszego okręgu, którzy zgromadzili największą liczbę punktów i zakwalifikowali się do III etapu, Kanclerz Collegium Mazovia mgr inż. arch. Mariusz Szabłowski ufundował nagrody w postaci indeksu na wybrany kierunek studiów oraz zwolnienia z czesnego:

• I nagroda – zwolnienie z opłaty czesnego za cały okres studiów – wartość nagrody od 11.000 zł do 15.000 zł w zależności od wybranego kierunku,
  • II nagroda – zwolnienie z opłaty czesnego za okres pierwszego roku studiów – wartość nagrody 4.100 zł,
  • III nagroda – zwolnienie z opłaty czesnego za okres pierwszego semestru studiów – wartość nagrody 2.200 zł.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz drobne upominki. Nagrody wręczyli: dr Bożena Piechowicz rektor Collegium Mazovia, Adam Skup dyrektor Kuratorium Oświaty w warszawie, Delegatura w Siedlcach, Paweł Golec z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji w imieniu Prezydenta Miasta Siedlce, Janusz Szerszeń przewodniczący Komitetu Okręgowego OWT i prezes RFSNT NOT w Siedlcach, Tadeusz Krupa naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

Laureatom II etapu XLIII edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie centralnym.

Fotorelacja: