Olimpiady Wiedzy Technicznej – podsumowanie II etapu XLVI edycji

11 marca 2020
Businessman hand putting money coin stack growing business.

10 marca w siedzibie naszej Uczelni, odbyło się podsumowanie II etapu XLVI edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody z rąk organizatorów i sponsorów.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, z którą Collegium Mazovia współpracuje od  2008 r. Do II etapu XLVI edycji OWT zakwalifikowanych zostało 26 uczniów z 5 szkół. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej oraz elektryczno-elektronicznej.

W tym roku wśród laureatów II etapu znaleźli się:

Grupa mechaniczno-budowlana:

• I miejsce – BartÅ‚omiej Ożarek z I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego im. BolesÅ‚awa Prusa w Siedlcach,
  • II miejsce - Samuel Janas z I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego im. BolesÅ‚awa Prusa w Siedlcach,
  • III miejsce – Wojciech Kielak z I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego im. BolesÅ‚awa Prusa w Siedlcach.

Grupa elektryczno-elektroniczna:

• I miejsce – RadosÅ‚aw Mróz z ZespoÅ‚u Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w WÄ™growie,
  • II miejsce – Jan Roguski z ZespoÅ‚u Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. StanisÅ‚awa Staszica w Siedlcach,
  • III miejsce – Karol Krypa z ZespoÅ‚u Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. StanisÅ‚awa Staszica w Siedlcach.

Trzy pierwsze lokaty z największą ilością punktów zdobyli:

• II miejsce – BartÅ‚omiej Ożarek z I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego im. BolesÅ‚awa Prusa w Siedlcach,
  • III miejsce – Jan Roguski z ZespoÅ‚u Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. StanisÅ‚awa Staszica w Siedlcach

Dla trzech uczniów, którzy zgromadzili największą liczbę punktów Kanclerz Collegium Mazovia mgr inż. arch. Mariusz Szabłowski ufundował nagrody w postaci indeksu na wybrany kierunek studiów oraz zwolnienia z czesnego:

• I nagroda – zwolnienie z opÅ‚aty czesnego za caÅ‚y okres studiów – wartość nagrody od 11.000 zÅ‚ do 15.000 zÅ‚ w zależnoÅ›ci od wybranego kierunku,
  • II nagroda – zwolnienie z opÅ‚aty czesnego za okres pierwszego roku studiów – wartość nagrody 4.100 zÅ‚,
  • III nagroda – zwolnienie z opÅ‚aty czesnego za okres pierwszego semestru studiów – wartość nagrody 2.200 zÅ‚.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz drobne upominki. Nagrody wręczyli: Andrzej Sitnik Prezydent Miasta Siedlce, dr Bożena Piechowicz rektor Collegium Mazovia, Janusz Szerszeń przewodniczący Komitetu OWT, Adam Skup Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach, Marek Soćko przedstawiciel Mostostal Siedlce, Stanisław Przesmycki przedstawiciel Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Anna Goś-Pszczółkowska prezes ZUO w Siedlcach, Bartosz Grabowski właściciel firmy Matrix z Siedlec.

Laureatom II etapu XLVI edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie centralnym.

Fotorelacja: