Pielęgniarka – zawód z przyszłością

27 lipca 2017
Businessman hand putting money coin stack growing business.
 Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

We współczesnej rzeczywistości zawód pielęgniarki zyskał nowy wymiar i rangę. Jest zawodem w pełni samodzielnym, chronionym przez korporacyjny samorząd zawodowy. Wraz z większą samodzielnością wzrosła odpowiedzialność osób wykonujących ten zawód.

Praca pielęgniarki polega na towarzyszeniu człowiekowi w jego cierpieniu, powrocie do zdrowia, przy narodzinach i umieraniu. Jest to zawód, w którym wiedza miesza się z powołaniem, wielkim sercem, potrzebą niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Wszędzie na świecie a także i w Polsce wzrasta zapotrzebowanie na pielęgniarki i pielęgniarzy. Z jednej strony spowodowane jest to starzeniem się społeczeństwa i rosnącą liczbą pacjentów w wieku wymagającym stałej oraz fachowej opieki. Z drugiej zaś strony wzrastającymi kompetencjami pielęgniarek, włącznie z wypisywaniem recept na określone leki i materiały opatrunkowe.

Pielęgniarstwo to zawód z przyszłością, ukończenie takich studiów daje pewność pracy w zawodzie. Za zwiększonymi kompetencjami, idzie też stopniowa poprawa zarobków. W naszym regionie zarobki pielęgniarek kształtują się przeciętnie na poziomie od trzech do pięciu tysięcy złotych. Często są to kwoty znacznie większe. Dziś w zawodzie pielęgniarki jest miejsce na rozwój, karierę, a nawet osiągnięcia naukowe. Z pewnością nie jest to zawód nudny i monotonny. To, co obecnie obserwuje się w polskim pielęgniarstwie, to korzystny,  etap przechodzenia z pielęgniarstwa tradycyjnego do pielęgniarstwa nowoczesnego. Warto też podkreślić, że zawód ten coraz częściej wybierany jest przez mężczyzn. Dlatego też pielęgniarstwo obecnie w Polsce jest jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez studentów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego rynku pracy Collegium Mazovia umożliwia ukończenie studiów na kierunku pielęgniarstwo także w systemie weekendowym (zajęcia w soboty i niedziele). Kandydatami mogą być osoby pracujące, które chcą zdobyć nowy zawód.

Jeśli jesteś osobą empatyczną, lubisz pomagać innym i chcesz mieć stałą pracę, wybierz studia na kierunku pielęgniarstwo.

Zobacz jak zostać studentem Collegium Mazovia

 

2017_05_29_IKONA_jak_zostac2017_05_29_IKONA_irk

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

 

2017_05_29_IKONA_kierunki_medyczne

 

 

Zastanawiasz się czy warto podjąć studia? Jedno jest pewne – na inwestycji w siebie jeszcze nikt nie stracił.

Serdecznie zapraszamy!