Pielęgniarki i położone – niezbędne informacje

20 kwietnia 2020
2020_04_20_artyk_med
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Drodzy Studenci i Absolwenci kierunków medycznych,

mam nadzieję, że w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 jesteście zdrowi i bezpieczni.

Od nas pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych w czasie epidemii wymaga się dużo więcej niż od innych osób w społeczeństwie. Nasze zawody zobowiązują nas do niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym, czyli osobom zakażonym oraz ich rodzinom.

Tylko od nas zależy czy będziemy czuć się bezpieczni niosąc ulgę w cierpieniu chorym. Mam tu na myśli posiadanie wiedzy na temat środków ochrony osobistej (PPE) i ich prawidłowego nakładania i zdejmowania.

Czy znacie rodzaje izolacji, tj. standardowej, empirycznej, izolacji kontaktowej i ochronnej czy izolacji powietrzno-kropelkowej? Czy znacie obowiązujące zasady w każdej z nich? Znajomość tych zasad jest nam potrzebna jak nigdy dotąd.

Dlatego też bardzo serdecznie zachęcam do korzystania z:

  • fachowego portalu nursing.com.pl,
  • czasopisma Analiza Przypadków. Pielęgniarstwo i Położnictwo.

Mam przyjemność być honorowym członkiem Rady Naukowej czasopisma Analiza Przypadków. Pielęgniarstwo i Położnictwo. Dzielę się w nim swoją wiedzą i doświadczeniem.

Czecz 1Czecz 2

 

Portal nursing.com.pl został stworzony z myślą o pielęgniarkach i położnych, które szukają rzetelnych informacji w internecie.

Znaleźć w nim można: aktualności, czyli wszystko co dzieje się wokół zawodu, przejrzeć kalendarz nadchodzących wydarzeń takich jak konferencje i szkolenia, podzielić się spostrzeżeniami i wiadomościami na forum, a także przeczytać wiele interesujących artykułów tworzonych specjalnie dla  portalu. Poza tym znajdują się tu przydatne linki i adresy, materiały edukacyjne, lekcje angielskiego i niemieckiego, a w kształceniu zawodowym – relacje z konferencji, zjazdów i innych wydarzeń.

W podanych źródłach znajdziecie Drodzy Studenci wspomniane przeze mnie zagadnienia, jak również aktualne informacje z zakresu pielęgniarstwa i położnictwa.

Pozdrawiam serdecznie,

dr n. med. Ewa Czeczelewska, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej