Podpisaliśmy kolejne porozumienie o współpracy

17 marca 2016
2016_03_22_starter_stbs

Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa nawiązała współpracę z Siedleckim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

16 marca Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa podpisała porozumienie z Siedleckim Towarzystwem Budownictwa Społecznego (STBS). Jednym z celów współpracy jest podnoszenie poziomu kształcenia studentów.  W szczególności stworzenie studentom możliwości  i dostępu do aktualnej wiedzy praktycznej oraz przygotowania ich do przyszłej pracy zawodowej.
Na mocy niniejszego porozumienia współpraca obu instytucji zakłada:

• wdrażanie nowoczesnych programów nauczania, dostosowanych do miÄ™dzynarodowych standardów i potrzeb rynku pracy;
  • wymianÄ™ myÅ›li i doÅ›wiadczeÅ„ w zakresie nauki i praktyki;
  • współpracÄ™ kadry naukowo-dydaktycznej, studentów i pracowników STBS, wspólne prowadzenie badaÅ„ naukowych, projektów i praktyk;
  • umożliwienie studentom Uczelni odbycia praktyk zawodowych i wyjazdów studyjnych na terenie STBS;
  • wspieranie samoksztaÅ‚cenia, rozwoju i doskonalenia zawodowego studentów;
  • oferowanie studentom, nauczycielom akademickim i pracownikom ZakÅ‚adu pracy bezpÅ‚atnego dostÄ™pu do bazy wiedzy, a w szczególnoÅ›ci analiz, opinii, wyników badaÅ„, komentarzy, opracowaÅ„ naukowych, publikacji i cyfrowych baz danych.

Jednocześnie obie instytucje zobowiązały się:

• prowadzić współpracÄ™ w dziedzinach wspólnie okreÅ›lonych oraz realizować programy i przedsiÄ™wziÄ™cia z uwzglÄ™dnieniem wzajemnych interesów;
  • prowadzić wymianÄ™ informacji o swoich dziaÅ‚aniach, informować siÄ™ wzajemnie o zamierzonych przedsiÄ™wziÄ™ciach, majÄ…cych publiczny charakter, które sÄ… zgodne z zainteresowaniem obu instytucji;
  • uczestniczyć w zorganizowanych wspólnie przedsiÄ™wziÄ™ciach i akcjach oraz inicjować dziaÅ‚ania, które przyniosÄ… stronom wzajemne korzyÅ›ci;
  • propagować programy ksztaÅ‚cenia, wzajemne osiÄ…gniÄ™cia i wspólne przedsiÄ™wziÄ™cia.

W imieniu instytucji swoje podpisy złożyli dr Bożena Piechowicz – rektor Collegium Mazovia oraz dr Mirosław Symanowicz – prezes Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.