Podstawowy kurs NDT-Bobath Mazovia 2020

9 grudnia 2019
Businessman hand putting money coin stack growing business.

7 stycznia 2020 r. Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa oraz JUS The Helping Hand zapraszają na kurs NDT-Bobath realizowany w Siedlcach.

Kurs będzie prowadzony w oparciu o przepisy Europejskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Bobath (EBTA – Brighton 2018) i będzie trwał 360 godzin dydaktycznych. Wspomniane przepisy określają:

• liczbÄ™ uczestników: 24 osoby
  • profesjÄ™ uczestników: lekarze medycyny, fizjoterapeuci , terapeuci zajÄ™ciowi, logopedzi
  • zarys programu kursu:
    • podstawy Koncepcji NDT-Bobath
    • wykÅ‚ady teoretyczne (neurofizjologia, neuropatologia, neuroanatomia, badania diagnostyczne)
    • zajÄ™cia praktyczne (rozwój prawidÅ‚owy i nieprawidÅ‚owy dziecka, stymulacja, torowanie, itp.)
    • praca fizjoterapeutyczna z dziećmi z uszkodzeniami centralnego ukÅ‚adu nerwowego
    • część ‘logopedyczna’ obejmujÄ…ca podstawy rozwoju, tzw. ‘pre-speech’ i rozwoju mowy oraz pokazy pracy i pracÄ™ z dziećmi
    • część dotyczÄ…ca terapii zajÄ™ciowej obejmujÄ…ca teoriÄ™, pokazy pracy i pracÄ™ z dziećmi
    • wczesna interwencja i terapia w koncepcji NDT-wstÄ™p do pracy z niemowlÄ™tami (z objawami zaburzeÅ„ CUN)
    • wykÅ‚ady monograficzne (ortopedia, neurologia, psychologia)
    • demonstracje pracy, badania lekarskie i ocena fizjoterapeutyczna, rozwiÄ…zywanie problemów )
    • współpraca zespoÅ‚u terapeutycznego, sport niepeÅ‚nosprawnych w koncepcji NDT-Bobath

Kurs podstawowy NDT-Bobath przygotowuje specjalistów z wyżej wymienionych dziedzin do pracy w zespole terapeutycznym z dziećmi z zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego, ryzykiem uszkodzenia bądź uszkodzeniami centralnego układu nerwowego.

Termin kursu:

I część: 07-31.01.2020r. (4tyg.)

II część: 02-27.03.2020r. (4tyg.)

Opiekun naukowy kursu:

• dr hab. Marek Woźniewski – WydziaÅ‚ Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we WrocÅ‚awiu

Prowadzący (główne bloki programowe):

• dr n. med. Monika GasiÅ„ska (Kraków) – WykÅ‚adowca NDT-Bobath
  • mgr Anna Kejikova (Prostejov, Czechy) – Instruktor terapii mowy NDT-Bobath
  • dr Lea Å uc (Ljubljana, SÅ‚owenia) – Instruktor Senior terapii zajÄ™ciowej NDT-Bobath
  • mgr MirosÅ‚aw Kuta (GÅ‚ogów) – Instruktor Senior fizjoterapeuta NDT-Bobath

Opieką medyczno-rehabilitacyjną w trakcie trwania kursu objęte będą dzieci z Siedlec i okolic. Wszystkich Rodziców i Opiekunów dzieci, którzy są zainteresowani wzięciem udziału i skorzystaniem z konsultacji i terapii na tym kursie, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr telefonu: 502175625.

Spotkanie organizacyjne dotyczące szczegółowego harmonogramu odbędzie się dnia 13 grudnia 2019 r. (piątek) w Collegium Mazovia w Sali nr A1-007 o godzinie 17.00.