Ruszył program praktyk studenckich w urzędach

8 czerwca 2015
2015-05-18-praktyki-starter

Od połowy maja działa już Program praktyk studenckich w administracji. Ważne jest, by także studenci Collegium Mazovia skorzystali z niego w najszerszym zakresie.

Program praktyk studenckich w administracji publicznej cieszy się zainteresowaniem zarówno ze strony urzędów, jak i środowiska akademickiego. Według sprawozdania Szefowej Służby Cywilnej, aż 1500 urzędów zadeklarowało chęć utworzenia 16 600 miejsc praktyk jeszcze w tym roku. Większość z nich potrwa trzy miesiące.
Praktyki w urzędach są bardzo ciekawą propozycją dla studentów, którzy chcą związać swoją przyszłość zawodową z administracją publiczną. To doskonała okazja do zdobycia niezbędnego doświadczenia na rynku pracy oraz zapoznania się ze środowiskiem zawodowym.
Szczegóły na stronach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego