Studia MBA … wiele się o nich słyszy i mówi

28 stycznia 2021
MBA Master of business administration Education concept.

Studia Master of Business Administration – MBA wiele się o nich słyszy i mówi. Stawką jest dobre wykształcenie i obiecująca kariera.

Uważam, że osoba która planuje naukę na studiach MBA oczekuje przede wszystkim nowoczesnej formy kształcenia, ponieważ śledzi aktualne trendy gospodarczo-biznesowe, które pokazują jak istotne jest efektywne wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w praktyce.

Absolwenci MBA to często, w kontekście zawodowym, późniejsi menedżerowie, pracownicy działu kadr czy prezesi firm i spółek.

Collegium Mazovia zapewni naszym studentom wsparcie w zakresie edukacji, która jest niezbędna w MBA, gdzie najważniejsze są trzy filary:

praktyka, doświadczenie, relacje biznesowe.

Program studiów MBA musi ściśle korespondować z rzeczywistością biznesową oraz zadaniami, które będzie realizować funkcjonujący w niej menedżer. Moim zdaniem na dobrych studiach MBA

warsztaty muszą być prowadzone przez praktyków biznesu,

którzy motywują i budują zaangażowanie. Ważne jest również tworzenie inspirującej atmosfery, wychodząc poza utarte schematy edukacji i wnosząc do niej powiew świeżości. Program studiów musi być kompletny w przekazie wiedzy stwarzając możliwość rozwoju nie tylko osobom robiącym karierę w korporacjach, ale również tym, którzy dążą do rozwoju osobistego i zawodowego. Program studiów jest skoncentrowany na całościowej tematyce biznesowej co powoduje, że nie ma tu miejsca na zajęcia nieprzydatne bądź nudne.

Dla mnie osobiście zajęcia muszą być niezwykle interesująco prowadzone przez praktyków poszczególnych zagadnień, związanych z tematyką zarządzania biznesem. Doświadczenie i zaangażowanie kadry dydaktycznej oraz aktywne uczestnictwo słuchaczy pozytywnie wpływa na atmosferę zajęć. Osoby które zdecydują się na studia Master of Business Administration w Collegium Mazovia z pewnością dołączą do grona zadowolonych absolwentów tej uczelni. Zaplanowane studia oceniam wzorowo.

Zajęcia na studiach MBA, na których się z Państwem spotkam to

Zachowanie organizacyjne

Zachowanie organizacyjne to współczesna dyscyplina, która przede wszystkim bada jednostki i grupy społeczne w organizacji. Dzięki zidentyfikowaniu konkretnych zachowań w środowisku pracy możliwe jest ich zrozumienie oraz zdiagnozowanie przyczyn danego postępowania, a nawet kierowanie tymi zachowaniami. W środowisku organizacyjnym kierowanie zachowaniami opiera się na eliminowaniu lub minimalizowaniu zachowań nieodpowiednich oraz promowaniu pożądanych z perspektywy całości organizacji…

Więcej o Zachowaniu organizacyjnym opowiem na zajęciach.

Serdecznie zapraszam

Monika Orzełowska

2021_01_22_zapisz_sie_bbialy_strz

mgr Monika Orzełowska

Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Mazovia
Ukończyła studia magisterskie w zakresie zarządzania oraz studia magisterskie w zakresie pedagogiki.

Manager z 20 – letnim stażem zarządzania w korporacji, trener umiejętności poznawczych oraz strategicznego zarządzania projektem PRINCE2, trener personalny, wykładowca.

Główne zainteresowania skupia na obszarach zarządzania organizacjami, budowania relacji interpersonalnych, optymalizacji struktur organizacyjnych.

Interesuje się sportem ” piłką nożną”, codziennie dzień zaczyna od dawki informacji prosto ze świata …. futbolu.

2020_02_12_starter_wzorzec_nowy_tlo__blue_FB_cytat_3