Szkolenie z najnowszych zmian w VAT już w Siedlcach!

5 listopada 2019
Businessman hand putting money coin stack growing business.

Z dniem 1 listopada 2019 r. oraz z dniem 1 stycznia 2020 r. wchodzą w życie przełomowe zmiany w podatku od towarów i usług, które dotyczą m.in. obowiązkowej podzielonej płatności. Przepisy te są adresowane praktycznie do każdego podatnika. Wprowadza się nowe obowiązki związane z fakturowaniem oraz przede wszystkim nowe sankcje z tytułu naruszenia obowiązkowego split payment. Likwiduje się krajowe odwrotne obciążenie (uchylenie załącznika nr 11 i 14 do ustawy o VAT) oraz wprowadza nowe zasady odpowiedzialności solidarnej za zaległości podatkowe dostawcy w VAT (uchylenie załącznika nr 13 do ustawy o VAT).

W dniu 1 września został opublikowany centralny wykaz zarejestrowanych podatników VAT czynnych, a z początkiem 2020 roku wejdzie w życie wiele innych ważnych rozwiązań dotyczących podatku dochodowego związanych z nowymi przepisami o VAT.

Wchodzą również w życie:

• historyczne zmiany w zasadach dokumentowania WDT na szczeblu całej UE – zmiana rozporządzenia wykonawczego 282/2010 oraz kolejna obszerna nowelizacja ustawy o VAT,
  • nowe zasady wystawiania faktur do paragonów,
  • przepisy dot. wiążących informacji stawkowych a w kwietniu 2020 r. stawek VAT (nowa „matryca”).

Uchwalono likwidację deklaracji odrębnej VAT i określono szczegółowy zakres danych deklaracji VAT i rejestru VAT składanych w ramach nowej struktury (od 1 kwietnia i 1 lipca 2020 r.), wymagające implementacji rozwiązań przez każdego podatnika czynnego VAT.

Szczegółowy program szkolenia znajdziecie Państwo na stronie https://isp-modzelewski.pl/szk…/siedlce-13-listopada-2019-r/

Szkolenie przeprowadzi Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy. Odbędzie się 13 listopada 2019 r. w godz. 10.00-15.00 w siedzibie  COLLEGIUM MAZOVIA Innowacyjnej Szkole Wyższej przy ul. Sokołowskiej 161.

źródło: https://isp-modzelewski.pl/szk…/siedlce-13-listopada-2019-r/
Szczegóły i zgłoszenia pod nr tel 515 095 761