Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy – jesteÅ›my po!

12 marca 2021
2021_03_11_starter_pomoc_szkolenie1_pochyle_biale

W dniu 6 marca 2021 r. pracownicy Collegium Mazovia wziÄ™li udziaÅ‚ w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej,prowadzonego na uczelnianych fantomach przez PaniÄ… MaÅ‚gorzatÄ™ Mielczarek – ratownika medycznego.

Program szkolenia zawierał przegląd najważniejszych zagadnień z zakresu sposobu udzielania pierwszej pomocy. Był podzielony na część teoretyczną oraz zajęcia teoretyczno-praktyczne. Przed pracownikami jeszcze test sprawdzający wiedzę. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma imienne zaświadczenie ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy.

2021_03_11_SCREEN_2

Ramowy program szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej składał się następujących zagadnień:

1. Aspekty prawne pierwszej pomocy.
  2. Ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca zdarzenia.
  3. Ocena stanu poszkodowanego i kontrola czynności życiowych.
  4. Wezwanie pomocy.
  5. Postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym. Pozycja boczna bezpieczna.
  6. Resuscytacja krążeniowo – oddechowa.
  7. Omdlenia, atak serca, padaczka, wstrzÄ…s.
  8. Zakrztuszenia, zadławienia, podtopienia.
  9. Użycie AED.
  10. Krwotoki, rany i oparzenia.
  11. Urazy kostno – stawowe.
  12. Użądlenia, zatrucia.
  13. Wyposażenie apteczki.

W szkoleniu zostały wykorzystane specjalistyczne fantomy będące wyposażeniem Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej działającego w uczelni od 2019 roku.

Dziękujemy niezawodnej Pani Małgorzacie Mielczarek, naszej wykładowczyni.

Galeria: