Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni i Szkół Ponadgimnazjalnych.

28 marca 2019
Businessman hand putting money coin stack growing business.
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Takich tłumów, jak na tegorocznej edycji targów poświęconych informowaniu i promowaniu szkolnictwa ponadpodstawowego i wyższego, na tej imprezie jeszcze nie widziano. Sukces frekwencyjny imprezy, to nie tylko kwestia świetnej organizacji przedsięwzięcia i doskonałego doboru terminu, tuż przed podejmowaniem decyzji edukacyjnych przez młodzież i rodziców, ale zapewne również konsekwencja reformy edukacji, która może doprowadzić do zdublowania liczby uczniów w pierwszych klasach liceów i techników w najbliższym roku szkolnym. Oczywiście wątek ten podjęły też w swoim przekazie marketingowym szkoły wyższe, bo naturalną konsekwencją doboru wybranej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły średniej, może być wskazówką dla jej kontynuacji na uczelni wyższej o analogicznym profilu.

W imprezie wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne, głównie z Siedlec, uczelnie wyższe z terenu kraju, szkoły policealne, instytucje związane z rynkiem pracy. Podczas uroczystego otwarcia Targów organizatorzy wręczyli podziękowania za udział w kolejnych edycjach przedsięwzięcia, w tym także dla Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach.

W jednym miejscu młodzież mogła porozmawiać z doradcami zawodowymi i psychologami na temat wyboru kształcenia i drogi zawodowej, mogła zapoznać się z szeroką ofertą szkół na poziomie ponadgimnazjalnym i wyższym.

Wśród 50 stoisk informacyjno-promocyjnych swój punkt miała także Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa. Pracownicy i studenci uczelni odpowiadali na pytania dotyczące planowania dalszego kształcenia i kariery zawodowej z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji uczniów oraz rozdawali broszury i ulotki informacyjne z aktualną ofertą edukacyjną.

Targi Edukacyjne odbyły się 14 marca b.r. w siedleckiej „Samochodówce”, czyli w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach już po raz dwunasty. Ich organizatorem były: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Siedlcach, Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół ZSP Nr 3. Imprezę honorowym patronatem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Siedlce.

Czas targowy dla Collegium Mazovia nie zakończył się siedlecką imprezą. Uczelnia aktywnie wzięła udział w:

13.02.2019 – Łosice
XIV Łosickie Spotkanie Edukacyjne
Zespół Szkół Nr 1 w Łosicach

 

14.03.2019 – Siedlce
XII Siedleckie Targi Edukacyjne
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach ul. ks. J. Popiełuszki 8

19.03.2019 – Łuków
VIII Targi Pracy i Edukacji
Zespół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie

20.03.2019 – Sokołów Podlaski
X Targi Pracy, Edukacji i Kariery
Zespół Szkół nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

21.03.2019 – Mińsk Mazowiecki
XI Targi Szkół Wyższych
Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim

A przed nami w 2019 roku jeszcze wiele dni targowych i wystawowych, m.in. najbliższe to XVI Targi Pracy w Siedlcach, których Uczelnia współorganizuje razem z Powiatowym Urzędem Pracy w Siedlcach.