Uroczystość wręczenia dyplomów na kierunku pielęgniarstwo

4 października 2016
2016_10_03_stater_pielegniarki_www

1 października kolejna grupa absolwentów studiów II stopnia na kierunku pielęgniarstwo odebrała swoje dyplomy. Po raz pierwszy swoją graduację świętowali absolwenci studiów stacjonarnych I stopnia na tym kierunku.

Uroczystość rozpoczęła dr Bożena Piechowicz – Rektor Collegium Mazovia, od powitania zaproszonych goÅ›ci, wÅ‚adz wydziaÅ‚u, nauczycieli akademickich, pracowników uczelni oraz tegorocznych absolwentów i ich rodzin. Po powitaniu gÅ‚os zabraÅ‚ prof. dr hab. n. med. MieczysÅ‚aw Szostek – Dziekan WydziaÅ‚u Nauk o Zdrowiu, który skÅ‚adajÄ…c gratulacje absolwentom, podkreÅ›liÅ‚ rangÄ™ zawodu pielÄ™gniarki i pielÄ™gniarza. ZachÄ™caÅ‚ także absolwentów do kontynuowania dalszej nauki i rozwoju zawodowego oraz życzyÅ‚ sukcesów w pracy zawodowej.

Centralnym punktem uroczystoÅ›ci byÅ‚o wrÄ™czenie absolwentom studiów licencjackich upragnionych dyplomów przez Dziekana, po czym każdej z osób dr n. med. Jolanta Golach – Kierownik Katedry PielÄ™gniarstwa uroczyÅ›cie naÅ‚ożyÅ‚a czepek pielÄ™gniarski. Z rÄ…k PrzewodniczÄ…cej OkrÄ™gowej Izby PielÄ™gniarek i PoÅ‚ożnych w Siedlcach – Hanny Sposób absolwenci otrzymali pamiÄ…tkowe emblematy pielÄ™gniarskie. NastÄ™pnie w obecnoÅ›ci wÅ‚adz wydziaÅ‚u oraz wszystkich zgromadzonych osób absolwenci zÅ‚ożyli uroczyste przyrzeczenie, które poprowadziÅ‚a dr n. med. Ewa Czeczelewska – Prodziekan WydziaÅ‚u Nauk o Zdrowiu.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów magisterskich absolwentom studiów II stopnia, po czym uroczyście został odśpiewamy hymn pielęgniarski.

Absolwenci usÅ‚yszeli wiele ciepÅ‚ych słów od zaprzyjaźnionych z UczelniÄ… goÅ›ci. PrzemawiaÅ‚ miÄ™dzy innymi Wojciech Kudelski – Prezydent Miasta Siedlce oraz Hanna Sposób – PrzewodniczÄ…ca OkrÄ™gowej Izby PielÄ™gniarek i PoÅ‚ożnych w Siedlcach. Dyplomantom gratulowano edukacyjnego sukcesu, ale również życzono wytrwaÅ‚oÅ›ci, siÅ‚y i szczególnej wrażliwoÅ›ci w wykonywaniu trudnego i odpowiedzialnego zawodu pielÄ™gniarki i pielÄ™gniarza. Wybranym absolwentom wrÄ™czono listy gratulacyjne gwarantujÄ…ce zatrudnienie w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach.

Zgodnie z tradycjÄ… uroczystoÅ›ci akademickich w programie nie mogÅ‚o zabraknąć wykÅ‚adu okolicznoÅ›ciowego. O „Symbolice w zawodzie pielÄ™gniarki „ mówiÅ‚a dr n. med. Grażyna Rogala-Pawelczyk – Prezes Naczelnej Rady PielÄ™gniarek i PoÅ‚ożnych VI kadencji

Jeszcze raz gratulujemy naszym absolwentom i życzymy szerokich możliwości w dalszej karierze zawodowej.

Galeria: