W drodze do nowych uprawnień

16 marca 2016
2016_03_16_starter_ratownictwo
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy uchwałę Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) z dnia 3 marca br., w której członkowie Prezydium pozytywnie zaopiniowali wniosek Rektora Collegium Mazovia o przyznanie uprawnień do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne.

Obecnie PKA skierowała uchwałę do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który na jej podstawie podejmie decyzję o nadaniu uprawnień. Z niecierpliwością czekamy na pozytywne informacje z ministerstwa, które pozwolą na uruchomienie studiów na nowym kierunku.

Ratownictwo medyczne to praktyczny kierunek studiów kompleksowo przygotowujący kompetentnego pracownika jednostek ratownictwa medycznego.  W oparciu o nauki medyczne przygotowujemy absolwentów do pracy w systemie powołanym w celu ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Podstawę funkcjonowania ratownictwa medycznego w Polsce stanowi ustawa z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U. 2006 Nr 191 poz. 1410 ze zm.) i rozporządzenia wykonawcze. Ukończenie studiów na tym kierunku to szereg możliwości zatrudnienia.  Ratownicy medyczni pracują m.in. w zespołach ratownictwa medycznego, szpitalnych oddziałach ratunkowych. To ceniona i ciekawa praca, pełna wyzwań, a przede wszystkim misja. Misja ratowania życia ludzkiego, które jest najwyższą wartością.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której na bieżąco będziemy informować o kolejnych etapach wdrażania nowego praktycznego kierunku studiów. Ratownictwo medyczne uzupełni ofertę studiów prowadzonych na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Zapraszamy na studia w Collegium Mazovia, które są szansą na dobrą pracę i rozwój osobisty w przyszłości. Szczegółowych informacji udziela Dział Spraw Studenckich –
p. Edyta Rytel pod nr tel. 25 633 30 32 wew. 89 lub adresem e-mail: erytel@mazovia.edu.pl

Oferta edukacyjna: (z linkami)
Studia licencjackie
Finanse i rachunkowość
Fizjoterapia
Pielęgniarstwo
Studia inżynierskie
Budownictwo
Studia magisterskie
Ekonomia
Pielęgniarstwo
Zdrowie publiczne