Warsztaty opieki nad ciężko chorymi

24 września 2015
Young nurse and female senior in nursing home

23 października 2015 roku w Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej odbędą się warsztaty szkoleniowe na temat „Całościowa toaleta ciężko chorego w łóżku”.

Zajęcia rozpoczną się o godz. 17:00 w Pracowni Umiejętności Pielęgniarskich, sala nr A3-007 w budynku Uczelni przy ul. Sokołowskiej 161 w Siedlcach. Warsztaty, które uczelnia organizuje wspólnie z Mazowieckim Szpitalem Wojewódzkim w Siedlcach, poprowadzi wykwalifikowana pielęgniarka.

Program warsztatów:

1. Część teoretyczna, połączona z pokazem – 1 godz.
    • zmiana bielizny osobistej,
    • zmiana pościeli,
    • mycie ciała,
    • mycie głowy,
    • toaleta jamy ustnej,
    • zmiana wyrobów chłonnych (pampersów)
  2. Część praktyczna, ćwiczenia na fantomach – 1 godz.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia można składać telefonicznie pod nr telefonu (25) 633-30-32 w. 50 lub e-mailem na adres: erytel@mazovia.edu.pl.

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.