Wspieramy FundacjÄ™ Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci

12 lipca 2019
adult and child hands holiding red heart, health care love and f

Collegium Mazovia podjęła działania mające na celu wsparcie finansowe Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.

Celem działania Fundacji jest działalność pożytku publicznego, a przede wszystkim działalność w zakresie ochrony zdrowia i pomocy społecznej, adresowana do dzieci chorych, skierowanych do opieki hospicyjnej po przeprowadzonym leczeniu szpitalnym oraz udzielanie niezbędnej pomocy rodzinom dzieci, objętych opieką hospicjum.

Swoje zadania Fundacja, w zakresie celów statutowych, prowadzi nieodpłatnie. Realizuje je przez m.in. działania takie, jak:

• organizacja hospicyjnej, niestacjonarnej, domowej pomocy lekarskiej, pielÄ™gniarskiej i socjalnej dla chorych dzieci, w tym z udziaÅ‚em wolontariatu;
  • organizacjÄ™ pomocy psychologiczno – pedagogicznej i duszpasterskiej dla rodzin chorych dzieci oraz dla rodziców bÄ™dÄ…cych w żaÅ‚obie po Å›mierci dziecka;
  • wspieranie organizacyjne, rzeczowe i finansowe budowy, remontów i modernizacji hospicjów, przeznaczonych dla dzieci nieuleczalnie chorych;
  • przeciwdziaÅ‚anie uzależnieniom i patologiom spoÅ‚ecznym.

Zapraszamy wszystkich, którym bliski jest los chorych dzieci, a którzy pojawią się w murach uczelni, do wsparcia Fundacji.

W tym celu w Dziekanacie uczelni, Biurze Rektora i Bibliotece znajdujÄ… siÄ™ puszki należące do Fundacji, do których można wrzucić datek. JesteÅ›my niezwykle solidarni we wspieraniu wszystkich potrzebujÄ…cych – wiele razy pokazaÅ‚y to duże akcje spoÅ‚eczne. Wiemy, że każdy grosz siÄ™ liczy.

Drogi Studencie, absolwencie, pracowniku i goÅ›ciu Uczelni – zapraszamy.

źródło: http://www.hospicjumsiedlce.pl