Wspieramy Fundację Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci

12 lipca 2019
adult and child hands holiding red heart, health care love and f

Collegium Mazovia podjęła działania mające na celu wsparcie finansowe Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.

Celem działania Fundacji jest działalność pożytku publicznego, a przede wszystkim działalność w zakresie ochrony zdrowia i pomocy społecznej, adresowana do dzieci chorych, skierowanych do opieki hospicyjnej po przeprowadzonym leczeniu szpitalnym oraz udzielanie niezbędnej pomocy rodzinom dzieci, objętych opieką hospicjum.

Swoje zadania Fundacja, w zakresie celów statutowych, prowadzi nieodpłatnie. Realizuje je przez m.in. działania takie, jak:

• organizacja hospicyjnej, niestacjonarnej, domowej pomocy lekarskiej, pielęgniarskiej i socjalnej dla chorych dzieci, w tym z udziałem wolontariatu;
  • organizację pomocy psychologiczno – pedagogicznej i duszpasterskiej dla rodzin chorych dzieci oraz dla rodziców będących w żałobie po śmierci dziecka;
  • wspieranie organizacyjne, rzeczowe i finansowe budowy, remontów i modernizacji hospicjów, przeznaczonych dla dzieci nieuleczalnie chorych;
  • przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Zapraszamy wszystkich, którym bliski jest los chorych dzieci, a którzy pojawią się w murach uczelni, do wsparcia Fundacji.

W tym celu w Dziekanacie uczelni, Biurze Rektora i Bibliotece znajdują się puszki należące do Fundacji, do których można wrzucić datek. Jesteśmy niezwykle solidarni we wspieraniu wszystkich potrzebujących – wiele razy pokazały to duże akcje społeczne. Wiemy, że każdy grosz się liczy.

Drogi Studencie, absolwencie, pracowniku i gościu Uczelni – zapraszamy.

źródło: http://www.hospicjumsiedlce.pl