XI Siedleckie Targi Edukacyjne Wyższych Uczelni i Szkół Ponadgimnazjalnych.

21 marca 2018
Businessman hand putting money coin stack growing business.

Kiedy jedenaście lat temu organizowano pierwsze Targi Edukacyjne Szkół Wyższych w Siedlcach, prawdopodobnie nikt nie zakładał, że w bieżącym roku impreza nabierze takiego rozmachu i urośnie do takiej skali.

Młodzież zapoznała się z ofertami edukacyjnymi szkół, co zapewne pomoże jej w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru wymarzonego miejsca, w którym będzie kontynuować naukę. Rolą każdego z nas jest wyznaczenie sobie celu, który chcemy i zamierzamy osiągnąć. Młody człowiek tym bardziej powinien szukać w sobie tego, co lubi robić, odnajdywać, to w czym jest, dobry i wzmacniać dziedziny, w których chce być jeszcze lepszy. Warto poświęcić chwilę na tego typu refleksje, by szukając właściwej ścieżki dalszego rozwoju wybrać tę właściwą instytucję edukacyjną. Rolą uczelni jest przecież to, by człowiekowi pomóc, czasami doradzić a wreszcie, by poznając z wachlarzem wielu możliwości, aktywnie wspierać w procesie kształcenia.

Wśród 50 stoisk informacyjno-promocyjnych swój punkt miała także Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa. Pracownicy i studenci uczelni odpowiadali na pytania dotyczące głównie planowania dalszego kształcenia i kariery zawodowej z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji uczniów oraz rozdawali broszury i ulotki informacyjne z aktualną ofertą edukacyjną.

Targi odbyły się 15 marca 2018 roku w Hali Sportowej Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, a ich organizatorami byli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół ZSP Nr 3.

Galeria: