XVI Siedleckie Targi Pracy za nami

15 kwietnia 2019

W piątek 12 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, przy ul. Ks. J. Popiełuszki 8, odbyły się po raz szesnasty Siedleckie Targi Pracy.

Tegoroczna edycja Targów Pracy ponownie przyciągnęła liczne grono pracodawców jak i osób zainteresowanych podjęciem lub zmianą pracy. Na pracowników czekał m.in. Mostostal Siedlce, Drosed, Bozamet, Valmont, Fenes S.A., Topaz, Stadler, Elmo, Zeltech.

Z uwagi na bardzo dużą liczbę wystawców wydzielono strefy tematyczne:

• Handlu, usÅ‚ug i transportu
  • Produkcji i przemysÅ‚u
  • Zdrowia i urody
  • Nauki i administracji
  • SÅ‚użb mundurowych

Targi cieszyły się zainteresowaniem potencjalnych pracowników. Odwiedzający mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami pracodawców, mogli złożyć dokumenty aplikacyjne.  Mogli także bezpłatnie skorzystać z wykonania makijażu i zrobienia zdjęć do CV.

Organizatorem Targów był Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach, Siedlecka Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa oraz Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Patronat honorowy objęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Prezydent Miasta Siedlce i Starosta Siedlecki.

Wśród stoisk swój punkt miała także Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa. Pracownicy uczelni odpowiadali na pytania dotyczące głównie planowania dalszego kształcenia i kariery zawodowej z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji oraz rozdawali broszury i ulotki informacyjne z aktualną ofertą edukacyjną.

W gronie licznych gości XVI Siedleckich Targów Pracy był m. in. prof. Dariusz Rosati, który również zapoznał się z ofertą Collegium Mazovia kierowaną do uczestników targów, a także z działaniami jakie podejmuje kadra siedleckiej uczelni na rzecz  kształcenia kadr dla przyszłości, tworzenia i transferu praktycznej wiedzy oraz budowy społeczeństwa informacyjnego Mazowsza i Ziemi Siedleckiej.

Więcej o XVI Siedleckich Targach Pracy w:

Tygodnik Siedlecki

Życie Siedleckie