Z wizytą w Riga Medical College of the University of Latvia

19 października 2018
Businessman hand putting money coin stack growing business.

W dniach 8 – 12 października 2018 r. pracownicy Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej, mgr Aneta Dmowska-Pycka – Asystent w Katedrze Pielęgniarstwa oraz mgr inż. Karolina Urban – Uczelniany Koordynator Erasmus+ gościły w Riga Medical College of the University of Latvia, z którym Collegium Mazovia podpisało umowę w ramach Programu Erasmus+.

Wyjazd ten miał na celu poszerzenie współpracy z instytucją partnerską w zakresie organizacji praktyk w ramach Programu Erasmus+ studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu, poznanie instytucji partnerskiej „od wewnątrz”, poznanie systemu edukacji na Łotwie, w szczególności na kierunku pielęgniarstwo, wymianę dobrych praktyk między pracownikami oraz promocję Collegium Mazovia za granicami kraju.

Podczas pobytu w Rydze uczestnicy programu mieli możliwość spotkania z pracownikami oraz Koordynatorami Programu Erasmus+ Riga Medical College of the University of Latvia, wzięli udział w lekcji symulacyjnej na kierunku pielęgniarstwo oraz odwiedzili szpital Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, w którym studenci odbywają praktyki. W programie wyjazdu była również wycieczka do Jełgawy oraz wizyta w Muzeum Historii Medycyny Paulsa Stradinsa w Rydze.

Studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Mazovia mają możliwość odbycia praktyk w ramach programu Erasmus+ w Riga Medical College of the University of Latvia, który w ofercie edukacyjnej posiada takie kierunki jak: pielęgniarstwo, asystent lekarza oraz masaż i hydroterapia. W pobliżu College’u powstaje również Centrum Symulacji Medycznych. College zapewnia studentom miejsca w odnowionym akademiku, gdzie cena za pokój wynosi tylko 55 EUR/miesięcznie.

Galeria: