Zajęcia on-line – na 5!

6 kwietnia 2020

Pierwsze zajęcia on-line przy użyciu Microsoft Teams na wszystkich kierunkach, tj. pielęgniarstwie, położnictwie, ekonomii, finansach i rachunkowości, budownictwie mamy za sobą. To dzięki Wam – Szanowni Profesorowie, Dziekani, Doktorzy, Adiunkci, Wykładowcy, Lektorzy, Pracownicy administracji i obsługi oraz nasi Drodzy Studenci – udało się w 100% przeprowadzić zaplanowane zajęcia metodą kształcenia na odległość. To ogrom pracy, czasami przełamania bariery przed nową technologią, która w obecnej sytuacji wywarła na nas wszystkich presję wdrożenia i realizacji wielu zadań – nie tylko edukacyjnych.

Udało nam się przeprowadzić szkolenie on-line ze szkolenia on-line w aplikacji Teams -;) Jesteśmy bogatsi o nowe i jestem przekonany dla wielu z nas jednak fascynujące doświadczenia.

Zdaję sobie sprawę z niedociągnięć i czasami technicznych wpadek, ale nie było to przejawem naszej złej woli, a jedynie presji czasu. Myślę, że kolejne zajęcia – już po Świętach odbędą się z łatwością. Z sygnałów jakie otrzymywałem od Wykładowców wszystko odbyło się bez większych problemów.

Z pewnością brakuje nam jednak zwykłej obecności człowieka z człowiekiem – rozmowy, wypicia kawy z uczelnianego baru lub automatu, wspólnego z koleżankami i kolegami obiadu w stołówce… Do tego mamy nadzieję niebawem wrócimy.

Przed nami wdrożenie kolejnych elementów kształcenia na odległość, czyli przeprowadzanie kolokwiów, testów, zaliczeń oraz zajęć laboratoryjnych. Jednak na czas Świąt odłóżmy te zmartwienia, by skupić się na tym, co w tym czasie jest ważne. Powrócimy do nich w odpowiednim czasie pełni energii i wiary, że skoro tyle nam się udało, to ten element będzie już prosty.

Dla Was wszystkich – Pracownicy, Współpracownicy i Studenci – jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

dr Mariusz Sokołek, Prorektor, Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa