ZajÄ™cia on-line – na 5!

6 kwietnia 2020

Pierwsze zajÄ™cia on-line przy użyciu Microsoft Teams na wszystkich kierunkach, tj. pielÄ™gniarstwie, poÅ‚ożnictwie, ekonomii, finansach i rachunkowoÅ›ci, budownictwie mamy za sobÄ…. To dziÄ™ki Wam – Szanowni Profesorowie, Dziekani, Doktorzy, Adiunkci, WykÅ‚adowcy, Lektorzy, Pracownicy administracji i obsÅ‚ugi oraz nasi Drodzy Studenci – udaÅ‚o siÄ™ w 100% przeprowadzić zaplanowane zajÄ™cia metodÄ… ksztaÅ‚cenia na odlegÅ‚ość. To ogrom pracy, czasami przeÅ‚amania bariery przed nowÄ… technologiÄ…, która w obecnej sytuacji wywarÅ‚a na nas wszystkich presjÄ™ wdrożenia i realizacji wielu zadaÅ„ – nie tylko edukacyjnych.

Udało nam się przeprowadzić szkolenie on-line ze szkolenia on-line w aplikacji Teams -;) Jesteśmy bogatsi o nowe i jestem przekonany dla wielu z nas jednak fascynujące doświadczenia.

ZdajÄ™ sobie sprawÄ™ z niedociÄ…gnięć i czasami technicznych wpadek, ale nie byÅ‚o to przejawem naszej zÅ‚ej woli, a jedynie presji czasu. MyÅ›lÄ™, że kolejne zajÄ™cia – już po ÅšwiÄ™tach odbÄ™dÄ… siÄ™ z Å‚atwoÅ›ciÄ…. Z sygnałów jakie otrzymywaÅ‚em od WykÅ‚adowców wszystko odbyÅ‚o siÄ™ bez wiÄ™kszych problemów.

Z pewnoÅ›ciÄ… brakuje nam jednak zwykÅ‚ej obecnoÅ›ci czÅ‚owieka z czÅ‚owiekiem – rozmowy, wypicia kawy z uczelnianego baru lub automatu, wspólnego z koleżankami i kolegami obiadu w stołówce… Do tego mamy nadziejÄ™ niebawem wrócimy.

Przed nami wdrożenie kolejnych elementów kształcenia na odległość, czyli przeprowadzanie kolokwiów, testów, zaliczeń oraz zajęć laboratoryjnych. Jednak na czas Świąt odłóżmy te zmartwienia, by skupić się na tym, co w tym czasie jest ważne. Powrócimy do nich w odpowiednim czasie pełni energii i wiary, że skoro tyle nam się udało, to ten element będzie już prosty.

Dla Was wszystkich – Pracownicy, Współpracownicy i Studenci – jeszcze raz dziÄ™kuje i pozdrawiam.

dr Mariusz Sokołek, Prorektor, Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa