15 kwietnia 2026 roku odbyła się ogólnopolska konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Zdrowia, poświęcona kluczowym inwestycjom w sektorze ochrony zdrowia w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO).
Spotkanie zgromadziło szerokie grono przedstawicieli administracji publicznej, świata nauki oraz ekspertów. Rangę wydarzenia podkreśliła obecność Minister Zdrowia Katarzyny Sobierajskiej-Grendy oraz Marszałek Sejmu Moniki Wielichowskiej, co wskazuje na strategiczne znaczenie omawianych tematów dla przyszłości polskiego systemu opieki zdrowotnej.
Głównym założeniem konferencji było podsumowanie dotychczasowych projektów oraz wskazanie kierunków dalszego rozwoju, takich jak:
- cyfryzacja usług medycznych i e-zdrowie,
- modernizacja opieki onkologicznej i kardiologicznej,
- transformacja systemu ksztaÅ‚cenia kadr medycznych – kluczowa z perspektywy szkolnictwa wyższego.
Udział naszej Uczelni w procesie modernizacji systemu ochrony zdrowia potwierdziła obecność: dr Beaty Daneckiej-Xiężopolskiej Rektor ANS Mazovia, prof. Ewy Dmoch-Gajzlerskiej Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.
Dzięki środkom pozyskanym z funduszy KPO, studenci naszej Uczelni już teraz mogą korzystać z dofinansowania kosztów kształcenia. Akademia Nauk Stosowanych Mazovia przystąpiła już do kolejnej edycji programu wsparcia. Obecnie oczekujemy na finalne rozstrzygnięcia, o szczegółach niezwłocznie poinformujemy.
Więcej informacji:
  













