COLLEGIUM MAZOVIA NA XV FESTYNIE ,,KREW DLA SIEDLEC I POWIATU”

9 lipca 2018
Businessman hand putting money coin stack growing business.

Dnia 24 czerwca br. na zaproszenie prezesa oddziału rejonowego PCK w Siedlcach, pana Mieczysława Stefaniuka mieliśmy okazję wziąć udział w festynie zorganizowanym w ramach Mazowieckich Dni Zdrowia i obchodów Dnia Krwiodawstwa.

Wśród wielu wystawiających się instytucji znalazła się także Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach. Uczelnię reprezentował mgr Sebastian Klocek wraz ze studentkami pielęgniarstwa i członkami Koła Naukowego Studentów Pielęgniarstwa.
Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Chętni mieszkańcy miasta mieli możliwość uzyskania informacji o naszej ofercie kształcenia, a także zmierzyć poziom glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego, tętna i saturacji. Dla naszych dzielnych pacjentów przewidzieliśmy małe upominki.

Organizatorem spotkania byli: Miejski Ośrodek Kultury, Rejonowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień.

Patronat nad spotkaniem objęli: Biskup Siedlecki ks. dr Kazimierz Gurda, Poseł na Sejm RP i Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Marszałek Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Siedleckiego Dariusz Stopa, Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski, Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski oraz Prezes Oddziału Okręgowego PCK w Warszawie prof. med. Jerzy Kotowicz.

Dominika Oknińska,
Koło Naukowe Studentów Pielęgniarstwa