Collegium Mazovia otrzymała dotację na rozwój kształcenia zdalnego

1 marca 2021
2021_03_01_dotacja_info

Drodzy Studenci i Wykładowcy Collegium Mazovia! Nieustannie dążymy do rozwoju! W dniu 26 lutego 2021 r. Uczelnia otrzymała wsparcie z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia „Wsparcie uczelni niepublicznych w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość”.

dotacja MEiN

E-learning (ang. electronic learning) popularnie nazywany kształceniem na odległość lub edukacją zdalną nabrał nowego znaczenia w świetle wydarzeń w marcu 2020 r. Pandemia wirusa COVID-19 przyspieszyła rozwój tej techniki nauczania również w uczelniach, dając tym samym szansę tysiącom studentów na kontynuowanie podjętej nauki. Od tamtej pory nieustannie obserwujemy poprawę jakości kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Collegium Mazovia udoskonala tę formę edukacji podejmując szereg działań zmierzających do jak najlepszego przekazywania wiedzy swoim Studentom.

W ramach przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki środków zostaną podjęte działania, tj:

• zakup komputerów przenośnych do prowadzenia zajęć,
  • poprawa bezpieczeństwa sieci wewnętrznej,
  • integracja sieci wewnętrznej uczelni z usługą Microsoft Office365.

Informacja o przyznanej dotacji zbiega się z rozpoczęciem semestru letniego roku akademickiego 2020/2021. A to nie ostatnia dobra wiadomość. Więcej informacji wkrótce.