Collegium Mazovia z wyróżnieniem

25 listopada 2015
2015_11_24_stater_zus
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zainaugurował „Tydzień Przedsiębiorcy”. Podczas uroczystości dr Bożena Piechowicz odebrała wyróżnienie za współpracę.


23 października w centrali ZUS w Warszawie odbyła się inauguracja „Tygodnia Przedsiębiorcy”. Wydarzenie to jest elementem szerszego programu „ZUS dla BIZNESU”. Jednym z punktów programu tej uroczystości było wręczenie wyróżnień przedsiębiorcom oraz jednostkom współpracującym z ZUS. Wśród szóstki wyróżnionych znalazła się także nasza uczelnia
Z rąk Elżbiety Łopacińskiej, pełniącej obowiązki prezesa ZUS, nagrodę w imieniu Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej odebrała dr Bożena Piechowicz, rektor uczelni. Nagroda została przyznana w kategorii „Rozwijanie wspólnych inicjatyw dla biznesu”, a w uzasadnieniu czytamy „ … za współdziałanie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w organizowaniu przedsięwzięć poświęconych promowaniu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród przedsiębiorców.”.
Uroczystość i akcję „Tydzień Przedsiębiorcy” patronatem honorowym objęli Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
Collegium Mazovia aktywnie współpracuje z siedleckim oddziałem ZUS na kilku płaszczyznach. Są to m.in.:

  • umożliwienie studentom i pracownikom Collegium Mazovia założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych e-PUE w siedzibie uczelni,
  • uzupełnienie realizowanych programów kształcenia o treści związane z ubezpieczeniami społecznymi,
  • umożliwienie studentom finansów i rachunkowości  nabycia umiejętności obsługi programu komputerowego wykorzystywanego w rozliczeniach z ZUS pn. „Płatnik”,
  • wzbogacenie programów kształcenia na studiach o profilu praktycznym o nową formę zajęć – wyjazdy studyjne – realizowane w jednostkach, w tym m.in. w Oddziale ZUS w Siedlcach.

Jednocześnie dyrektor Oddziału ZUS w Siedlcach Kazimierz Sujka jest członkiem Rady Konsultacyjnej – organu doradczego i wspierającego działalność Collegium Mazovia.
Otrzymane wyróżnienie to zachęta do dalszej intensywnej współpracy między naszymi instytucjami. Jednocześnie gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

dyplom_zus