Cykl spotkań branżowych za nami

19 listopada 2015
2015_11_19_starter

W miniony piątek odbyło się, ostatnie z serii ośmiu otwartych spotkań branżowych dla studentów i przedsiębiorców w projekcie „Mistrz i uczeń – model kształcenia praktycznego”.

W roli honorowego gościa wystąpił inż. Dominik Karwas przedstawiciel i doradca techniczny w firmie Xella – producenta materiałów Silka Ytong. Podczas spotkania studenci oraz zaproszeni przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się z czego składają się i czym się charakteryzują produkty budowlane firmy Xella. Trener prowadzący spotkanie, inż. Dominik Karwas, przybliżył uczestnikom procesy powstawania:

• bloczków z autoklawizowanego betonu komórkowego – YTONG;
• mineralnych płyt izolacyjnych – MULTIPOR;
• bloków wapienno-piaskowych – SILKA.

Prezentację urozmaicały liczne przykłady realizacji projektów budowlanych z wykorzystaniem materiałów firmy Xella z całej Polski. Praktycznym aspektem było dokładne analizowanie nowo wprowadzonych rozwiązań wykonawczych oraz najczęściej popełnianych błędów budowlanych z ich użyciem.

Uczestnicy mieli okazję również zapoznać z praktycznym wymiarem produktów firmy Xella. Inż. Karwas zaprezentował innowacyjną metodę murowania z wykorzystaniem wcześniej omówionych materiałów. Całość zaprezentowana została z użyciem profesjonalnych narzędzi i akcesoriów Ytong. Uczestnicy spotkania mieli także okazję spróbowania swoich sił w budowaniu.

Po spotkaniu uczestnicy otrzymali obszerne materiały dotyczące prawidłowego wykorzystania materiałów budowlanych firmy Xella oraz dobrych praktyk budowlanych.