
Czy istnieją kwalifikacje, które gwarantują sukces zawodowy? Jakie studia podjąć, by zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy? W jaki sposób budować swoją przyszłość? Odpowiedź na powyższe pytania z pewnością nie jest łatwa.
Na pytania, dotyczące kariery i perspektyw zawodowych absolwentów uczelni, odpowiedzi poszukajmy w raporcie przygotowywanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Według wyników badań publikowanych w OGÓLNOPOLSKIM SYSTEMIE MONITOROWANIA EKONOMICZNYCH LOSÓW ABSOLWENTÓW SZKÓŁ WYŻSZYCH jesteśmy liderami w naszym regionie.
O wychowankach Collegium Mazovia na pewno można śmiało powiedzieć, że radzą sobie na rynku pracy o wiele lepiej niż absolwenci innych uczelni. Od ukończenia studiów w 2014 roku przeszło 93% absolwentów wykonywało pracę najemną lub pracowało na własny rachunek. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja wśród absolwentów studiów drugiego stopnia. Tu wskaźnik zatrudnienia przekracza 95%. A zatem ukończenie studiów w Collegium Mazovia zmniejsza ryzyko bycia bezrobotnym, które wśród naszych absolwentów jest znacznie niższe niż stopa bezrobocia w powiecie czy w Polsce.
Każda studentka i student prędzej czy później zadają sobie pytanie czy studiowanie ma sens. Czy Collegium Mazovia jest w stanie przygotować do pracy zawodowej? Przegląd sektorów zatrudnienia i stanowisk pracy sugeruje, że nasi absolwenci generalnie znaleźli pracę zgodną z ogólnym profilem ukończonych studiów. Z analizy wskaźników charakteryzujących absolwentów poszczególnych kierunków studiów wynika, że każdy daje bardzo duże prawdopodobieństwo uzyskania zatrudnienia, niektóre nawet 100 procentowe – np. Pielęgniarstwo czy Informatyka – po studiach pierwszego stopnia oraz Zdrowie Publiczne i Ekonomia – po studiach drugiego stopnia.
Celem każdego studenta jest zdobycie po studiach prestiżowej i dobrze płatnej pracy. Dlatego warto robić coś więcej niż tylko brać udział w zajęciach dydaktycznych. Chociażby dlatego, że samo uczestniczenie w wykładach i ćwiczeniach nie umożliwia bezpośredniego kontaktu z przyszłym miejscem pracy. Poza oczywistymi stażami i praktykami studenckimi Collegium Mazovia przeniosła część zajęć bezpośrednio do siedzib i oddziałów firm. Taki zabieg miał oczywiste przełożenie na ścieżkę kariery zawodowej. Skrócił średni czas od uzyskania dyplomu do podjęcia pierwszej pracy do około miesiąca – w przypadku studiów pierwszego stopnia i tylko połowy miesiąca – w przypadku studiów drugiego stopnia. Miął również wpływ na średnie wynagrodzenie, które było znacznie wyższe niż wynagrodzenie absolwentów innych uczelni w regionie.
Czy uczenie się oznacza to samo, co studiowanie? Czy studiowanie oznacza to samo, co zdobywanie doświadczeń zawodowych? Jeżeli zależy nam na dobrej pracy, to warto zapamiętać, że pierwsze bez drugiego, a drugie bez trzeciego na pewno się nie obejdzie.
Jeżeli jesteście ciekawi szczegółowych wyników badań i porównań jak wypadamy na tle innych uczelni, serdecznie zapraszamy na stronę ministerstwa:
Absolwenci Collegium Mazovia – studia II stopnia
Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa od 6 czerwca 2016 roku prowadzi rekrutację na semestr zimowy roku akademickiego 2016/2017. W naszej ofercie edukacyjnej znaleźć można studia magisterskie, licencjackie i inżynierskie. Absolwentom szkół wyższych polecamy studia podyplomowe. Pielęgniarkom i położnym oferujemy szeroki wachlarz specjalizacji, kursów i szkoleń specjalistycznych.
Co nas wyróżnia? Przekonaj się klikając w odpowiedni obrazek.



Zobacz jak zostać studentem Collegium Mazovia


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą




.