Europejskie Dni Pracodawców z Collegium Mazovia

24 maja 2022
2022_05_23_starter_po_EDP

We współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy nasza uczelnia zorganizowała spotkania pracodawców ze studentami.

Europejskie Dni Pracodawców to inicjatywa Sieci Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia (EPSZ) na rzecz wspierania współpracy pomiędzy publicznymi służbami zatrudnienia i pracodawcami we wszystkich krajach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Chcąc włączyć się w tą inicjatywę Collegium Mazovia zainicjowało spotkania na terenie Uczelni dla pracodawców i studentów różnych kierunków.

Motto tegorocznego Europejskiego Tygodnia UmiejÄ™tnoÅ›ci Zawodowych, podobnie jak w latach ubiegÅ‚ych, brzmi: „Odkryj swój talent”. Do tego hasÅ‚a można by dopisać „odkryj swoje miejsce”.

Podczas zjazdów 14 i 21 maja 2022 r. studenci mieli szansę zapoznać się z ofertami pracodawców oraz zasięgnąć rady pracowników urzędu.

W wydarzeniu udział wzięli:

• Wojewódzki UrzÄ…d Pracy na czele z Dyrektorem filii w Siedlcach – Panem Piotrem Karasiem
  • Kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej – Pani Justyna Poboży
  • Doradca zawodowy – Pani Grażyna Paluszkiewicz
  • Mazowiecki Szpital Wojewódzki im Å›w. Jana PawÅ‚a II w Siedlcach Sp. z o.o. – reprezentowany przez Dyrektor ds. PielÄ™gniarstwa i Organizacji Opieki Panią AnnÄ™ GaruckÄ…,
  • ZakÅ‚ad Karny w Siedlcach – Pan porucznik PrzemysÅ‚aw Turyk,
  • Centrum Medyczno- Diagnostyczne Sp. z o.o. – Kierownik dziaÅ‚u HR i PÅ‚ac Pan Mariusz ZamyÅ‚ko
  • Centrum Rehabilitacji Sawimed Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM Sawice – Pan Kamil Smyla i Pani Beata Tchórzewska
  • MKL BAU Sp. z o.o. – Pani BeatÄ™ ChromiÅ„ska oraz Pani NataliÄ™ Ożarek.
  • PKO BP S.A – Pan RafaÅ‚ KawÄ™cki Dyrektor OddziaÅ‚u 1 w WÄ™growie

Spotkania dały studentom możliwość, żeby zasięgnąć pomocy w sporządzeniu dokumentów aplikacyjnych, wyboru odpowiedniego zawodu lub miejsca zatrudnienia. Udzielano im informację także na temat umiejętności niezbędnych przy aktywnym poszukiwaniu pracy.

Była także możliwość, żeby umówić się na indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym.
Studenci skorzystali z narzędzia diagnostycznego, jakim jest KZZ Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych oraz zyskali wiedzę z zakresu poruszania się na lokalnym i regionalnym rynku pracy. Spotkanie było okazją zapoznania się z interaktywnym narzędziem barometr zawodów jak też uzyskania informacji na temat bezpiecznego poszukiwania pracy, zapoznania z warunkami życia i pracy w krajach UE/EOG, z ofertami zatrudnienia u zagranicznych pracodawców w ramach sieci EURES, konsultacji z doradcą zawodowym nt. dokumentów aplikacyjnych, rozmowy kwalifikacyjnej, uzyskania informacji dotyczących założenia indywidualnej działalności gospodarczej czy efektywnego poszukiwania pracy.
Spotkanie pod hasÅ‚em „Europejskie Dni Pracodawców 2022″ byÅ‚o formÄ… programu wsparcia studentów na rynku pracy, jednoczeÅ›nie odpowiedziÄ… na zapotrzebowanie firm, które sÄ… zainteresowane zatrudnieniem  wykwalifikowanych specjalistów.

Liczymy, że inicjatywy takie jak ta pozwolą studentom rozeznać się w rynku pracy, a pracodawcom poznać swoich przyszłych pracowników.

Poniżej zamieszczamy krótki film oraz fotorelację z tego wydarzenia.