I Międzynarodowy Kongres Medycyny Ratunkowej i Katastrof

12 czerwca 2017
6

W dniu 27.05.2017r. studenci pierwszego roku Ratownictwa Medycznego Collegium Mazovia w Siedlcach uczestniczyli w I Międzynarodowym Kongresie Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Falentach k. Warszawy.

Na konferencji poruszana była problematyka dotycząca monitorowania pacjentów, perfuzji w medycynie ratunkowej, pacjentów z systemami wspomagania krążenia, pozaustrojowych technik ratujących życie oraz opieką i transportem pacjenta poddanego terapii ECMO.  Podczas zajęć odbyła się również dyskusja dotycząca medycyny katastrof – wypadek masowy. Studenci uczestniczyli również w pokazie zdarzenia masowego z udziałem LPR (Lotniczego Pogotowia Ratunkowego).  Udział studentów w konferencji możliwy był dzięki uprzejmości  prof. dr hab. n. med. Łukasza Szarpakowa, oraz dr n. med. Łukasza Czyżewskiego.

Program konferencji dostępny na stronie organizatora:

Galeria: