II etap I Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia za nami.

7 marca 2018
Businessman hand putting money coin stack growing business.

Dnia 2 marca w gmachu Collegium Mazovia odbył się II etap I Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia. Wybrani uczniowie po eliminacjach szkolnych, które odbyły się w ich macierzystych placówkach, zostali zaproszeni do udziału w kolejnej części ekonomicznych zmagań.

Uczniowie najpierw uczestniczyli w zajęciach na temat bezpieczeństwa elektronicznej bankowości, poprowadzonych przez trenerów z Banku Zachodniego WBK SA a następnie uczestniczyli w grze symulacyjnej „Liderzy Europy” poprowadzonej przez trenerów Fundacji Banku Zachodniego WBK.

W trakcie zajęć na temat bezpieczeństwa elektronicznej bankowości, praktycy zwrócili uwagę na różne aspekty bezpiecznego posługiwania się pieniądzem w codziennym życiu.

Gra symulacyjna wdrożyła młodych ludzi do myślenia typowego dla finansistów oraz pozwoliła zweryfikować wiedzę z zakresu ekonomii i finansów. Polegała na podróżowaniu po mapie Europy. Na starcie każda drużyna otrzymała wirtualne pieniądze, które podczas przemieszczania między stolicami mogła pomnażać w większym lub mniejszym stopniu, odpowiadając na pytania i rozwiązując zadania z zakresu ekonomii i finansów. Najlepiej z wykonywanych zadań wywiązał się zespół ,,Żółkiewszczanki” w składzie Agnieszka Mazurek, Julia Rosińska, Kamila Michalska reprezentujące jak sama nazwa wskazuje IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach. Kolejne miejsca zajął zespół ZSE2 w składzie Julia Korolczuk, Angelika Wnukowicz reprezentujące Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim oraz Krzysztof Mitrzak, Bartosz Maciołek reprezentanci II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach.

Na koniec młodzież z 11 szkół średnich z całego regionu obejrzała film instruktażowy pt. „Mowa ciała w praktyce”.

Prawdziwe trudności zaczną się dopiero teraz. Każda drużyna będzie musiała stworzyć projekt działalności gospodarczej lub społecznej i przekonać do niego jury złożone z praktyków biznesu. Mają na to czas do 20 kwietnia.

Dziękujemy trenerom z Fundacji Banku Zachodniego WBK i Banku Zachodniego WBK za poprowadzenie zajęć i przeprowadzenie gry sprawdzającej wiedzę ekonomiczną a uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

Galeria: