II Gala Biznesu – relacja

27 stycznia 2017
2017_01_26_gala_biznesu_ii_1
 Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

21 stycznia 2017 w sali bankietowej Hotelu Aleksandria w Siedlcach odbyła się II Gala Biznesu organizowana przez Wschodnią Izbę Gospodarczą pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce oraz Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej.

Partnerami II Gali byli: Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Fundacja PRO-BONO, PKO Bank Polski oraz Bank Zachodni WBK. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości środowiska kultury, nauki i biznesu, wśród nich, Sekretarz Stanu w Kancelarii Rady Ministrów Pani Anna Maria Anders, Wiceprezydent Miasta Siedlce Jarosław Głowacki, oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych Izb Gospodarczych z Białegostoku, Płońska i Warszawy.

Po raz pierwszy podczas Gali Biznesu wybitni przedsiębiorcy prowadzący działalność w naszym regionie uhonorowani zostali Medalami 25-lecia Krajowej Izby Gospodarczej oraz Listami Gratulacyjnymi Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej. Wyróżnienia wręczali Wiceprezes Krajowej izby Gospodarczej Witold Karczewski oraz Doradca w gabinecie Prezesa KIG Michał Konwicki. Szczególne honorowe wyróżnienie w postaci medalu 25-lecia otrzymał z rąk Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Prezes WIG Zenon Chodowiec. Wschodnia Izba Gospodarcza przekazała również Certyfikaty Członkostwa 14 firmom, które w ostatnim czasie dołączyły do grona Członków WIG.

W trakcie Gali odbyła się aukcja obrazów, z której dzięki wielkim sercom uczestniczących w Gali przedsiębiorców uzyskany dochód zostanie przekazany na wsparcie leczenia ciężko chorej młodej siedlczanki podopiecznej Caritas Diecezji Siedleckiej oraz dla Fundacji Pro-Bono i Fundacji MKL Dzieciom, które wspomogą swoich podopiecznych.

Bardzo miłym gestem po zakończeniu licytacji obrazów było przekazanie jednego z nich na ręce Pani Anny Marii Anders. Pani Minister zapewniła, że zawiśnie on na honorowym miejscu w jej gabinecie i być może w przyszłości zostanie po raz kolejny zlicytowany na rzecz potrzebujących osób.

Wschodnia Izba Gospodarcza

 Galeria: