Jestem studentem Collegium Mazovia – Dni Otwarte Online 2021

26 maja 2021
2021_05_25_Dominika_Pachecka_stater1

Dni Otwarte Online 2021 w Collegium Mazovia! Historia studentki pielęgniarstwa. Opowieść o jej pasjach, marzeniach i pielęgniarstwie.

Zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów?

Szukasz uczelni, która spełni Twoje wymagania?

Zapraszamy na Dni Otwarte Online w Collegium Mazovia!

W ramach trwających Dni Otwartych Online, tym razem prezentujemy opowieść Dominiki Pacheckiej, trenera personalnego, instruktora zumby, kulturystkę i … studentki pielęgniarstwa Collegium Mazovia. Jak to się zaczęło?

Moje pasje … Można by rzec, że jestem kobietą o wielu pasjach.

Zachęcam wszystkich, żeby aktywnie spędzali czas, nie w domu przed telewizorem, bo nie będzie efektów, ale ruszali się po prostu, robili coś dla siebie, cokolwiek. Jeden lubi skakać na skakance, drugi lubi robić pompki, trzeci lubi biegać, czwarty pływać. Zachęcam Was do tego, żebyście byli aktywni.

Po jakimś czasie przyszła myśl, żeby otworzyć własną siłownię. Udało się – jest klub w Sokołowie Podlaskim. Po drodze przyszła myśl, żeby wystąpić w zawodach kulturystycznychwięc przygotowałam się do debiutów kulturystycznych, które wtedy odbywały się w Ostrowi Mazowieckiej. Udało mi się tam zająć 4 miejsce, wychodząc na scenę czułam po prostu, że żyję.

W tym momencie nie przygotowuję się do żadnych zawodów. Poszłam w pracę zawodową, odbyłam wiele szkoleń, zdobyłam tytuł trenera personalnego (…) zrobiłam w 2011 kurs zumby w Poznaniu i to kolejna miłość mojego życia. Zajęcia zumby uwielbiam. Zawsze powtarzam, że jest to moje takie dziecko, bo stworzyłam sobie swoje takie zajęcia, w których króluje mój charakter i temperament, moja dynamika, gdzie zostawiam całą siebie.

Teraz nieoczekiwana zmiana, bo to jest kolejna pasja, która urodziła się w moim życiu dzięki temu, że w dość późnym wieku jak na dzisiejsze czasy poszłam na kurs prawa jazdy (…)  za namową klientek, które są pielęgniarkami: Dominika idź na pielęgniarstwo – szersze spektrum. (…) Zaczęłam szukać, znalazłam oczywiście na Collegium Mazovia pielęgniarstwo, złożyłam aplikację, dostałam się i tak się zaczęła moja przygoda. Zawód, który po prostu strasznie polubiłam, od chyba pierwszych zajęć na uczelni, na sali, po czym potem były już praktyki na oddziałach, z pacjentami, gdzie trzeba było już dotknąć się do żywego człowieka, nie do fantomu. Strasznie to polubiłam. Uwielbiałam chodzić na zajęcia praktyczne do szpitala, czekałam na te zajęcia.

Chętnie będę niosła pomoc jako pielęgniarka, z uśmiechem na twarzy będę pomagała pacjentom i czekam z niecierpliwością aż skończę studia i będę mogła pracować zawodowo .

Dominika

Zapraszamy na film!