Jestem studentem Collegium Mazovia – Dni Otwarte Online 2021

26 maja 2021
2021_05_25_Dominika_Pachecka_stater1

Dni Otwarte Online 2021 w Collegium Mazovia! Historia studentki pielęgniarstwa. Opowieść o jej pasjach, marzeniach i pielęgniarstwie.

Zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów?

Szukasz uczelni, która spełni Twoje wymagania?

Zapraszamy na Dni Otwarte Online w Collegium Mazovia!

W ramach trwajÄ…cych Dni Otwartych Online, tym razem prezentujemy opowieść Dominiki Pacheckiej, trenera personalnego, instruktora zumby, kulturystkÄ™ i … studentki pielÄ™gniarstwa Collegium Mazovia. Jak to siÄ™ zaczęło?

Moje pasje … Można by rzec, że jestem kobietą o wielu pasjach.

Zachęcam wszystkich, żeby aktywnie spędzali czas, nie w domu przed telewizorem, bo nie będzie efektów, ale ruszali się po prostu, robili coś dla siebie, cokolwiek. Jeden lubi skakać na skakance, drugi lubi robić pompki, trzeci lubi biegać, czwarty pływać. Zachęcam Was do tego, żebyście byli aktywni.

Po jakimÅ› czasie przyszÅ‚a myÅ›l, żeby otworzyć wÅ‚asnÄ… siÅ‚owniÄ™. UdaÅ‚o siÄ™ – jest klub w SokoÅ‚owie Podlaskim. Po drodze przyszÅ‚a myÅ›l, żeby wystÄ…pić w zawodach kulturystycznych, wiÄ™c przygotowaÅ‚am siÄ™ do debiutów kulturystycznych, które wtedy odbywaÅ‚y siÄ™ w Ostrowi Mazowieckiej. UdaÅ‚o mi siÄ™ tam zająć 4 miejsce, wychodzÄ…c na scenÄ™ czuÅ‚am po prostu, że żyjÄ™.

W tym momencie nie przygotowujÄ™ siÄ™ do żadnych zawodów. PoszÅ‚am w pracÄ™ zawodowÄ…, odbyÅ‚am wiele szkoleÅ„, zdobyÅ‚am tytuÅ‚ trenera personalnego (…) zrobiÅ‚am w 2011 kurs zumby w Poznaniu i to kolejna miÅ‚ość mojego życia. ZajÄ™cia zumby uwielbiam. Zawsze powtarzam, że jest to moje takie dziecko, bo stworzyÅ‚am sobie swoje takie zajÄ™cia, w których króluje mój charakter i temperament, moja dynamika, gdzie zostawiam caÅ‚Ä… siebie.

Teraz nieoczekiwana zmiana, bo to jest kolejna pasja, która urodziÅ‚a siÄ™ w moim życiu dziÄ™ki temu, że w dość późnym wieku jak na dzisiejsze czasy poszÅ‚am na kurs prawa jazdy (…)  za namowÄ… klientek, które sÄ… pielÄ™gniarkami: Dominika idź na pielÄ™gniarstwo – szersze spektrum. (…) Zaczęłam szukać, znalazÅ‚am oczywiÅ›cie na Collegium Mazovia pielÄ™gniarstwo, zÅ‚ożyÅ‚am aplikacjÄ™, dostaÅ‚am siÄ™ i tak siÄ™ zaczęła moja przygoda. Zawód, który po prostu strasznie polubiÅ‚am, od chyba pierwszych zajęć na uczelni, na sali, po czym potem byÅ‚y już praktyki na oddziaÅ‚ach, z pacjentami, gdzie trzeba byÅ‚o już dotknąć siÄ™ do żywego czÅ‚owieka, nie do fantomu. Strasznie to polubiÅ‚am. UwielbiaÅ‚am chodzić na zajÄ™cia praktyczne do szpitala, czekaÅ‚am na te zajÄ™cia.

Chętnie będę niosła pomoc jako pielęgniarka, z uśmiechem na twarzy będę pomagała pacjentom i czekam z niecierpliwością aż skończę studia i będę mogła pracować zawodowo .

Dominika

Zapraszamy na film!