21 września 2020

Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa rozpoczyna rekrutację na studia podyplomowe Kadry i płace w praktyce z obsługą programów kadrowych i Płatnik oraz elementami HR

W trakcie trwania studiów poznasz zasady rozliczeń i prowadzenia dokumentacji kadrowo – płacowej przy użyciu specjalistycznego oprogramowania komputerowego oraz programu Płatnik. Studia przygotowują do pracy w dziale kadr i płac, biurze rachunkowym, czy prowadzenia rozliczeń pracowniczych we własnej działalności gospodarczej.

Studia Podyplomowe adresujemy do:

• absolwenci studiów wyższych (I, II stopnia lub jednolitych magisterskich), którzy zajmują się obecnie lub chcą w przyszłości zajmować się zawodowo rachunkowością i podatkami
  • osoby, które planują rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej
  • studenci ostatnich lat studiów licencjackich i magisterskich

Studia trwają 2 semestry (184 godz. dydaktycznych), a zajęcia odbywają się w sobotę i niedzielę (co dwa tygodnie).

Po ukończeniu studiów słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Z nami zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę z zakresu prawa pracy, zagadnień kadrowych oraz zasad naliczania płac przy użyciu programu kadrowo płacowego. Absolwent będzie przygotowany do samodzielnego prowadzenia dokumentacji pracowniczej w jednostce, będzie umiał naliczyć płace z różnymi składnikami oraz przesłać do ZUS zgłoszenia, deklaracje i inne dokumenty za pomocą programu Płatnik. Zapoznany zostanie również z podstawami zarządzania zasobami ludzkimi, zasadami RODO, czy samozatrudnienia.

Prowadzący zajęcia to wykładowcy Collegium Mazovia, a przede wszystkim praktycy kierujący działami finansowo księgowymi oraz kadr i płac, właściciele biur rachunkowych i doradcy podatkowi.

Program studiów (wykaz przedmiotów):

• Źródła prawa pracy – regulacje zewnętrzne i wewnętrzne, BHP
  • Nawiązywanie i rozwiązywanie stosunku pracy
  • Cywilnoprawne formy zatrudnienia oraz samozatrudnienie
  • Czas pracy, urlopy, zasiłki i inne przerwy w świadczeniu pracy
  • Dokumentacja kadrowo płacowa
  • Podstawy HR
  • System ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego oraz zasady opodatkowania płac
  • RODO w dziale kadrowym
  • Kadry i płace w systemie informatycznym
  • Program Płatnik
  • Egzamin dyplomowy