Akademia Mazovia Filia w Otwocku zaprasza na studia I stopnia
Pielęgniarstwo:

Studia stacjonarne (dzienne) zajęcia poniedziałek – piątek
Studia weekendowe zajęcia sobota – niedziela
Studia licencjackie trwają 3 lata (6 semestrów)
2021_01_22_zapisz_sie_bbialy_strz

Studia pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo skierowane są do osób posiadających świadectwo dojrzałości, zainteresowanych zdobyciem zawodu pielęgniarki/pielęgniarza.

Pielęgniarstwo to nowoczesny i praktyczny kierunek, a także niezwykle potrzebny zawód na rynku pracy.

Kształcenie na kierunku pielęgniarstwo wykazuje interdyscyplinarny charakter powiązany z różnymi dyscyplinami nauki. Studia dostarczają:

  • szerokiej wiedzy z zakresu pielęgniarstwa,
  • ogólnej wiedzy z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu;
  • znajomości regulacji prawnych, norm etycznych i deontologii odnoszących się do wykonywania zawodu pielęgniarki/pielęgniarza.

Cele kształcenia:

  • wykształcenie wykwalifikowanej pielęgniarki przygotowanej do samodzielnego wykonywania świadczeń pielęgnacyjnych, profilaktycznych, edukacyjnych, diagnostycznych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych i ratunkowych jak również do rozpoznawania problemów zdrowotnych i określania priorytetów w opiece pielęgniarskiej oraz decydowania o rodzaju i zakresie świadczeń opiekuńczo-pielęgnacyjnych;
  • przygotowanie absolwenta do przeprowadzania badania podmiotowego i przedmiotowego w celu postawienia diagnozy pielęgniarskiej, wystawiania recepty na leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne, niezbędne do kontynuacji leczenia w ramach realizacji zleceń lekarskich;
  • zdobycie umiejętności analizy jakości opieki pielęgniarskiej i organizowania pracy własnej oraz podległego personelu, jak również współpracy z rodziną pacjenta i w zespołach opieki zdrowotnej;
  • rozwój kompetencji korzystania z aktualnej wiedzy medycznej dla zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiego poziomu opieki, holistycznego i interdyscyplinarnego podejścia do pacjenta;
  • przygotowanie absolwenta do inicjowania i wspierania działań społeczności lokalnej na rzecz zdrowia.

Zgodnie z ustawą o zawodach pielęgniarki i położnej absolwent kierunku pielęgniarstwo studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym jest przygotowany do samodzielnego wykonywania zawodu oraz do pracy w podmiotach prowadzących działalność leczniczą i przedsiębiorstwach podmiotów leczniczych, w tym w: szpitalach, placówkach podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, w zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych, ośrodkach opieki paliatywno – hospicyjnej oraz domach pomocy społecznej, sanatoriach czy żłobkach.

Kształtowanie umiejętności praktycznych student rozpoczyna w warunkach symulowanych w pełni wyposażonym Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej.

Kształcenie praktyczne w warunkach naturalnych realizowane jest w formie zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w podmiotach prowadzących działalność leczniczą, z którymi Uczelnia ma podpisane umowy.

Uzyskany dyplom zawodowy umożliwia podjęcie pracy pielęgniarki/pielęgniarza w  krajach członkowskich Unii Europejskiej oraz podjęcie kształcenia podyplomowego, w tym na studiach drugiego stopnia.

Dlaczego warto studiować na kierunku Pielęgniarstwo?

  • duże zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę pielęgniarską
  • zawód cieszący się zaufaniem społecznym
  • wykładowcy, to specjaliści w swojej dziedzinie
  • praktyki w najlepszych placówkach medycznych
  • możliwość odbycia praktyk lub krótkich szkoleń w ramach wymiany międzynarodowej ERASMUS+

Informacja o opłatach za studia w roku akademickim 2024/2025

Szczegółowe informacje na temat wysokości opłat za studia w roku akademickim 2024/2025, w tym czesnego za semestr i możliwości płatności w ratach, znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Uczelni.

Aby zapoznać się z aktualnymi opłatami, prosimy kliknąć na odpowiednie zarządzenie dostępne w zakładce „Opłaty za studia”.

Link do BIP Uczelni

Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni kierunek studiów, aby wyświetlić właściwe informacje.