Dyplomowany specjalista ds. administracji i finansów

2021_07_12_wnetrza_koszt_spec_administracji_i_finansow

Czas nauki

Tylko 3 semestry.

Forma kształcenia

• stacjonarna
  • niestacjonarna

Zapraszamy osoby, które chcą zdobyć kompetencje zawodowe poszukiwane na ryku pracy.

Celem nauki na kierunku Administracja i finanse jest wykształcenie specjalistów, którzy znajdą zatrudnienie tak w mikro, jak i  małych przedsiębiorstwach oraz będą przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Zobacz: Program kształcenia

Nabyte umiejętności:

• prowadzenie profesjonalnej korespondencji (telefonicznej, mailowej, listowej obsługi klientów, obsługi przesyłek kurierskich i pocztowych)
  • rejestrowanie podmiotów współpracujących z firmą
  • przygotowywanie dokumentów dla kontrahentów
  • rekrutacja i selekcjonowanie kandydatów do pracy
  • sporządzanie dokumentacji kadrowej (rozliczanie wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne)
  • ewidencjonowanie operacji gospodarczych
  • przeprowadzanie inwentaryzacji i rozliczeń
  • przygotowywanie raportów i zestawień na potrzeby kierownictwa firmy
  • obsługa logistyczna spotkań wewnętrznych oraz zewnętrznych
  • organizacja podróży służbowych
  • zarządzanie budżetem biura

Możliwości zatrudnienia

Program przygotowuje absolwenta do pracy na stanowisku:

• urzędnika
  • specjalisty organizacji biura i dokumentacji
  • asystenta zarządu, dyrektora, kierownika działu
  • specjalisty ds. zamówień
  • specjalisty obsługi klientów

Kandydat musi posiadać kwalifikacje określone dla co najmniej 4 poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji i dysponować:

• dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe (po ukończeniu technikum lub szkoły policealnej albo branżowej szkoły II stopnia) oraz po zdaniu egzaminów
    potwierdzających kwalifikacje w danym zawodzie, lub
  • dyplomem zawodowym (po ukończeniu technikum lub branżowej szkoły II stopnia) oraz po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje w danym zawodzie, lub
  • świadectwem dojrzałości.

Kształcenie mogą podjąć także osoby bez matury i bez dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe lub dyplomu zawodowego.

Warunki ukończenia kształcenia

Warunkiem ukończenia kształcenia specjalistycznego jest udział w zajęciach, uzyskanie wymaganych zaliczeń i egzaminów przewidzianych w programie oraz zdanie egzaminu końcowego.

Dokument ukończenia kształcenia

Absolwent otrzymuje Świadectwo dyplomowanego specjalisty oraz pełną kwalifikację na poziomie 5 Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Absolwent bez matury lub dyplomu zawodowego otrzymuje Świadectwo specjalisty

Absolwent z maturą może podjąć studia pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość prowadzonym na Wydziale Nauk Społecznych Akademii Nauk Stosowanych Mazovia, z możliwością potwierdzenia części efektów uczenia się i skrócenia studiów.

Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby zgłoszeń.
Szczegółowy harmonogram kształcenia zostanie przygotowany po zakończeniu procesu rekrutacji.