Dyplomowany specjalista ds. administracji i finansów

2021_07_12_wnetrza_koszt_spec_administracji_i_finansow
Kształcenie specjalistyczne trwa                                                 1,5 roku (3 semestry)
Czesne za semestr                                                                                            2750 zł
Czesne za semestr płatne w 5 ratach                                                                  560 zł
Czesne za semestr płatne w 6 ratach                                                                  470 zł

Czas nauki

Tylko 3 semestry.

Forma kształcenia

• stacjonarna
  • niestacjonarna

Zapraszamy osoby, które chcą zdobyć kompetencje zawodowe poszukiwane na ryku pracy.

Celem nauki na kierunku Administracja i finanse jest wykształcenie specjalistów, którzy znajdą zatrudnienie tak w mikro, jak i  małych przedsiębiorstwach oraz będą przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Zobacz: Program kształcenia

Nabyte umiejętności:

• prowadzenie profesjonalnej korespondencji (telefonicznej, mailowej, listowej obsÅ‚ugi klientów, obsÅ‚ugi przesyÅ‚ek kurierskich i pocztowych)
  • rejestrowanie podmiotów współpracujÄ…cych z firmÄ…
  • przygotowywanie dokumentów dla kontrahentów
  • rekrutacja i selekcjonowanie kandydatów do pracy
  • sporzÄ…dzanie dokumentacji kadrowej (rozliczanie wynagrodzeÅ„ i skÅ‚adek na ubezpieczenie spoÅ‚eczne)
  • ewidencjonowanie operacji gospodarczych
  • przeprowadzanie inwentaryzacji i rozliczeÅ„
  • przygotowywanie raportów i zestawieÅ„ na potrzeby kierownictwa firmy
  • obsÅ‚uga logistyczna spotkaÅ„ wewnÄ™trznych oraz zewnÄ™trznych
  • organizacja podróży sÅ‚użbowych
  • zarzÄ…dzanie budżetem biura

Możliwości zatrudnienia

Program przygotowuje absolwenta do pracy na stanowisku:

• urzÄ™dnika
  • specjalisty organizacji biura i dokumentacji
  • asystenta zarzÄ…du, dyrektora, kierownika dziaÅ‚u
  • specjalisty ds. zamówieÅ„
  • specjalisty obsÅ‚ugi klientów

Kandydat musi posiadać kwalifikacje określone dla co najmniej 4 poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji i dysponować:

• dyplomem potwierdzajÄ…cym kwalifikacje zawodowe (po ukoÅ„czeniu technikum lub szkoÅ‚y policealnej albo branżowej szkoÅ‚y II stopnia) oraz po zdaniu egzaminów
    potwierdzajÄ…cych kwalifikacje w danym zawodzie, lub
  • dyplomem zawodowym (po ukoÅ„czeniu technikum lub branżowej szkoÅ‚y II stopnia) oraz po zdaniu egzaminów potwierdzajÄ…cych kwalifikacje w danym zawodzie, lub
  • Å›wiadectwem dojrzaÅ‚oÅ›ci.

Kształcenie mogą podjąć także osoby bez matury i bez dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe lub dyplomu zawodowego.

Warunki ukończenia kształcenia

Warunkiem ukończenia kształcenia specjalistycznego jest udział w zajęciach, uzyskanie wymaganych zaliczeń i egzaminów przewidzianych w programie oraz zdanie egzaminu końcowego.

Dokument ukończenia kształcenia

Absolwent otrzymuje Świadectwo dyplomowanego specjalisty oraz pełną kwalifikację na poziomie 5 Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Absolwent bez matury lub dyplomu zawodowego otrzymuje Świadectwo specjalisty

Absolwent z maturą może podjąć studia pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość prowadzonym na Wydziale Nauk Społecznych Akademii Nauk Stosowanych Mazovia, z możliwością potwierdzenia części efektów uczenia się i skrócenia studiów.

Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby zgłoszeń.
Szczegółowy harmonogram kształcenia zostanie przygotowany po zakończeniu procesu rekrutacji.