Dyplomowany specjalista ds. modelowania informacji o budynku (BIM)

2021_07_12_wnetrza_koszt_spec_modelowanie_inf_budynku
Kształcenie specjalistyczne trwa                                                 1,5 roku (3 semestry)
Czesne za semestr                                                                                            2750 zł
Czesne za semestr płatne w 5 ratach                                                                  560 zł
Czesne za semestr płatne w 6 ratach                                                                  470 zł

Czas nauki

Tylko 3 semestry.

Forma kształcenia

• stacjonarna
  • niestacjonarna

Zapraszamy osoby, które chcą zdobyć kompetencje zawodowe poszukiwane na ryku pracy.

Celem nauki na kierunku Modelowanie informacji o budynku (BIM) jest wykształcenie specjalistów, którzy znajdą zatrudnienie tak w mikro, jak i  małych przedsiębiorstwach oraz będą przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Co to jest BIM (Building information modeling)?

Zobacz: Program kształcenia

Nabyte umiejętności

• zarzÄ…dzanie procesami informacyjnymi w caÅ‚ym cyklu życia budynku
  • opracowanie elementów obiektu, Å›ledzenie zmian wprowadzanych przez wszystkich użytkowników modelu (branże) i koordynowanie pod wzglÄ™dem technicznym.
  • sporzÄ…dzanie analiz, zestawieÅ„ i raportów dla kierowników dziaÅ‚aÅ„, sÅ‚użących ocenie zgodnoÅ›ci inwestycji z zaÅ‚ożeniami.
  • aktualizowanie modelu, analizowanie harmonogramu realizacji, przygotowanie danych i zestawieÅ„ dla kierownictwa budowy, do zamówieÅ„, kalkulacji, kontraktów.
  • uzupeÅ‚nianie modelu o wszelkie informacje, certyfikaty, Å›wiadectwa, dane producentów, dostawców i gwarancje w celu przekazania modelu zawierajÄ…cego wszelkie dane eksploatacyjne i rozruchowe obiektu.

Ogólne wykształcenie specjalisty BIM:

• pozwala na zrozumienie procesu budowlanego i modelowanie informacji o budynku
  • umożliwia podjÄ™cie zatrudnienia w biurach projektowych, na budowach oraz przy zarzÄ…dzaniu nieruchomoÅ›ciami i wykonywanie pracy pod kierunkiem osób uprawnionych do peÅ‚nienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie
  • pozwala na wykonywanie zadaÅ„ w budownictwie obiektów liniowych, hydrotechnicznych i przemysÅ‚owych

Możliwości zatrudnienia

Program przygotowuje absolwenta do pracy na stanowisku:

• Menadżera BIM
  • Specjalisty ds. modelowania i wizualizacji architektury
  • Asystenta architekta, konstruktora, inżyniera, kierownika budowy
  • Analityka informacji o budynku
  • Specjalisty ds. utrzymania i remontów budynków
  • Specjalisty ds. kosztorysowania i optymalizacji ekonomicznej

Kandydat musi posiadać kwalifikacje określone dla co najmniej 4 poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji i dysponować:

• dyplomem potwierdzajÄ…cym kwalifikacje zawodowe (po ukoÅ„czeniu technikum lub szkoÅ‚y policealnej albo branżowej szkoÅ‚y II stopnia) oraz po zdaniu egzaminów
    potwierdzajÄ…cych kwalifikacje w danym zawodzie, lub
  • dyplomem zawodowym (po ukoÅ„czeniu technikum lub branżowej szkoÅ‚y II stopnia) oraz po zdaniu egzaminów potwierdzajÄ…cych kwalifikacje w danym zawodzie, lub
  • Å›wiadectwem dojrzaÅ‚oÅ›ci.

Kształcenie mogą podjąć także osoby bez matury i bez dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe lub dyplomu zawodowego.

Warunki ukończenia kształcenia

Warunkiem ukończenia kształcenia specjalistycznego jest udział w zajęciach, uzyskanie wymaganych zaliczeń i egzaminów przewidzianych w programie oraz zdanie egzaminu końcowego.

Dokument ukończenia kształcenia

Absolwent otrzymuje Świadectwo dyplomowanego specjalisty oraz pełną kwalifikację na poziomie 5 Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Absolwent bez matury lub dyplomu zawodowego otrzymuje Świadectwo specjalisty

Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby zgłoszeń.
Szczegółowy harmonogram kształcenia zostanie przygotowany po zakończeniu procesu rekrutacji.