Dyplomowany specjalista ds. modelowania informacji o budynku (BIM)

2021_07_12_wnetrza_koszt_spec_modelowanie_inf_budynku

Czas nauki

Tylko 3 semestry.

Forma kształcenia

• stacjonarna
  • niestacjonarna

Zapraszamy osoby, które chcą zdobyć kompetencje zawodowe poszukiwane na ryku pracy.

Celem nauki na kierunku Modelowanie informacji o budynku (BIM) jest wykształcenie specjalistów, którzy znajdą zatrudnienie tak w mikro, jak i  małych przedsiębiorstwach oraz będą przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Co to jest BIM (Building information modeling)?

Zobacz: Program kształcenia

Nabyte umiejętności

• zarządzanie procesami informacyjnymi w całym cyklu życia budynku
  • opracowanie elementów obiektu, śledzenie zmian wprowadzanych przez wszystkich użytkowników modelu (branże) i koordynowanie pod względem technicznym.
  • sporządzanie analiz, zestawień i raportów dla kierowników działań, służących ocenie zgodności inwestycji z założeniami.
  • aktualizowanie modelu, analizowanie harmonogramu realizacji, przygotowanie danych i zestawień dla kierownictwa budowy, do zamówień, kalkulacji, kontraktów.
  • uzupełnianie modelu o wszelkie informacje, certyfikaty, świadectwa, dane producentów, dostawców i gwarancje w celu przekazania modelu zawierającego wszelkie dane eksploatacyjne i rozruchowe obiektu.

Ogólne wykształcenie specjalisty BIM:

• pozwala na zrozumienie procesu budowlanego i modelowanie informacji o budynku
  • umożliwia podjęcie zatrudnienia w biurach projektowych, na budowach oraz przy zarządzaniu nieruchomościami i wykonywanie pracy pod kierunkiem osób uprawnionych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie
  • pozwala na wykonywanie zadań w budownictwie obiektów liniowych, hydrotechnicznych i przemysłowych

Możliwości zatrudnienia

Program przygotowuje absolwenta do pracy na stanowisku:

• Menadżera BIM
  • Specjalisty ds. modelowania i wizualizacji architektury
  • Asystenta architekta, konstruktora, inżyniera, kierownika budowy
  • Analityka informacji o budynku
  • Specjalisty ds. utrzymania i remontów budynków
  • Specjalisty ds. kosztorysowania i optymalizacji ekonomicznej

Kandydat musi posiadać kwalifikacje określone dla co najmniej 4 poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji i dysponować:

• dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe (po ukończeniu technikum lub szkoły policealnej albo branżowej szkoły II stopnia) oraz po zdaniu egzaminów
    potwierdzających kwalifikacje w danym zawodzie, lub
  • dyplomem zawodowym (po ukończeniu technikum lub branżowej szkoły II stopnia) oraz po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje w danym zawodzie, lub
  • świadectwem dojrzałości.

Kształcenie mogą podjąć także osoby bez matury i bez dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe lub dyplomu zawodowego.

Rekrutacja trwa do 15 września 2021 r.

Etapy rekrutacji:

1. Zarejestrowanie się w e.mazovia.edu.pl
  2. Wybranie interesującego kierunku kształcenia.
  3. Wypełnienie odpowiedniego formularza rejestracyjnego.
  4. Przygotowanie wymaganych dokumentów.
  5. Złożenie kompletu dokumentów w Dziale Spraw Studenckich Collegium Mazovia.
  6. Decyzja o przyjęciu i rozpoczęcie nauki w Collegium Mazovia.

Wymagane dokumenty:

1. Podanie o przyjęcie na ustalonym formularzu.
  2. Dokument potwierdzający kwalifikacje pełną co najmniej na 4 poziomie PRK.
  3. Oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem Kształcenia Specjalistycznego.
  4. Jedną fotografię o wym. 37×52 mm bez nakrycia głowy, na jasnym tle.
  5. Kserokopię dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej oraz wpisowej.

Kandydat okazuje pracownikowi Działu Spraw Studenckich w celu potwierdzenia tożsamości dowód osobisty lub inny dowód tożsamości.

Zgodnie z Instrukcja finansową na rok akademicki 2021/2022 wysokość czesnego wynosi:

Czesne płatne jednorazowo za semestr: 2400,00 zł
Rata czesnego płatnego za semestr w 5 ratach: 490,00 zł
Rata czesnego płatnego za semestr w 6 ratach: 410,00 zł

Warunki ukończenia kształcenia

Warunkiem ukończenia kształcenia specjalistycznego jest udział w zajęciach, uzyskanie wymaganych zaliczeń i egzaminów przewidzianych w programie oraz zdanie egzaminu końcowego.

Dokument ukończenia kształcenia

Absolwent otrzymuje Świadectwo dyplomowanego specjalisty oraz pełną kwalifikację na poziomie 5 Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Absolwent bez matury lub dyplomu zawodowego otrzymuje Świadectwo specjalisty

Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby zgłoszeń.
Szczegółowy harmonogram kształcenia zostanie przygotowany po zakończeniu procesu rekrutacji.