Dyplomowany specjalista ds. projektowania i kosztorysowania w budownictwie

2021_07_12_specjalista_projektowanie_w_budwinictwie
Kształcenie specjalistyczne trwa                                                 1,5 roku (3 semestry)
Czesne za semestr                                                                                            2750 zł
Czesne za semestr płatne w 5 ratach                                                                  560 zł
Czesne za semestr płatne w 6 ratach                                                                  470 zł

Czas nauki

Tylko 3 semestry.

Forma kształcenia

• stacjonarna
  • niestacjonarna

Zapraszamy osoby, które chcą zdobyć kompetencje zawodowe poszukiwane na ryku pracy.

Celem nauki na kierunku Projektowanie i kosztorysowanie w budownictwie jest wykształcenie specjalistów, którzy znajdą zatrudnienie w sektorze budownictwa oraz będą przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Zobacz: Program kształcenia

Nabyte umiejętności

• projektowanie, przedmiarowanie, kosztorysowanie i planowanie robót budowlanych z wykorzystaniem wspomagania komputerowego
  • stosowanie przepisów prawa budowlanego, prawa autorskiego i zasad etyki zawodowej
  • organizowanie procesu inwestycyjnego i projektowego w budownictwie

Praktyki zawodowe realizowane będą:

• u inwestorów i wykonawców budowy
    • w biurach projektowych
    • w biurach kosztorysowych
    • w pracowniach architektonicznych
    • w urzędzie miasta lub gminy
    • w firmach budowlano – architektonicznych

Możliwości zatrudnienia

Program przygotowuje absolwenta do pracy na stanowisku:

• kosztorysant budowlany
  • operator CAD
  • asystent projektanta budowlanego

Kandydat musi posiadać kwalifikacje określone dla co najmniej 4 poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji i dysponować:

• dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe (po ukończeniu technikum lub szkoły policealnej albo branżowej szkoły II stopnia) oraz po zdaniu egzaminów
    potwierdzających kwalifikacje w danym zawodzie, lub
  • dyplomem zawodowym (po ukończeniu technikum lub branżowej szkoły II stopnia) oraz po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje w danym zawodzie, lub
  • świadectwem dojrzałości.

Kształcenie mogą podjąć także osoby bez matury i bez dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe lub dyplomu zawodowego.

Warunki ukończenia kształcenia

Warunkiem ukończenia kształcenia specjalistycznego jest udział w zajęciach, uzyskanie wymaganych zaliczeń i egzaminów przewidzianych w programie oraz zdanie egzaminu końcowego.

Dokument ukończenia kształcenia

Absolwent otrzymuje Świadectwo dyplomowanego specjalisty oraz pełną kwalifikację na poziomie 5 Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Absolwent bez matury lub dyplomu zawodowego otrzymuje Świadectwo specjalisty

Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby zgłoszeń.
Szczegółowy harmonogram kształcenia zostanie przygotowany po zakończeniu procesu rekrutacji.