Ekonomia

2023_03_01_ekonomiczne_ekonomia

O kierunku:

Studia niestacjonarne (zaoczne) zajęcia sobota – niedziela
Studia magisterskie trwają 2 lata (4 semestry)
2021_01_22_zapisz_sie_bbialy_strz

Absolwentom studiów licencjackich proponujemy dwuletnie (4 semestry) studia magisterskie na kierunku Ekonomia.

Dlaczego warto studiować Ekonomię?

W dzisiejszym świecie nie sposób funkcjonować bez odpowiedniego zasobu wiedzy ekonomicznej. Dynamiczne przemiany gospodarcze wpływają na kształtowanie  nowych modeli biznesowych, które muszą uwzględniać oczekiwania konsumentów. Rozwój gospodarczy oraz procesy globalizacji powodują, że przed ekonomią, jako nauką stają nowe wyzwania. Musi ona uwzględniać złożoność współczesnego świata i pomagać w rozwiązywaniu coraz trudniejszych problemów. Stąd konieczność, podobnie jak w innych dziedzinach nauki, tworzenia coraz to węższych specjalizacji. Na kierunku Ekonomia proponujemy 5 specjalności.

Studia drugiego stopnia na kierunku ekonomia mają profil praktyczny. Osoby, które zdecydują się podjąć studia na tym kierunku zdobędą wiedzę i rozwiną  umiejętności  niezbędne do prowadzenia działalności zawodowej na stanowiskach analitycznych i kierowniczych w sferze gospodarki zasobami ludzkimi, materialnymi i finansowymi.

Studia przygotują do prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek oraz do podjęcia studiów trzeciego stopnia.

Dlaczego warto studiować na ANS Mazovia?

1. Uczelnia posiada wszystkie pozytywne akredytacje Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

2. Na wszystkich kierunkach oferujemy kształcenie o profilu praktycznym, czyli ponad połowa zajęć ma charakter praktyczny, a nauczyciele mają doświadczenie zawodowe zgodnie z prowadzonymi zajęciami.

3. Kształcenie praktyczne prowadzimy, m.in. w Centrach Symulacji (biznesowych i medycznych), w zakładach pracy oraz w ramach bogatej oferty praktyk zawodowych.

4. Studenci uczestniczą w wizytacjach studyjnych w siedzibach firm oraz w spotkaniach z przedstawicielami firm na terenie uczelni lub w ramach zajęć prowadzonych przez praktyków.

5. Studenci dodatkowo posiadają możliwość wyboru wielu ścieżek kształcenia i specjalności, które zostaną uruchomione na wniosek minimum 15 studentów.

6. Wykładowcami są osoby mające nie tylko doświadczenie naukowe i dydaktyczne, ale przede wszystkim praktyczne na różnych stanowiskach w praktyce gospodarczej i publicznej związanej z ekonomią i finansami.

7. Jest bardzo korzystny stosunek zatrudnionych nauczycieli do liczby studentów. Na jednego nauczyciela przypada 5 studentów, co gwarantuje łatwy kontakt z nauczycielem i lepszą dostępność.

8. Do 50% zajęć przewidzianych w planie studiów może być prowadzone w formie zdalnej.

9. Pracownicy działu spaw studenckich, dydaktyki oraz biblioteki są dostępni przez cały tydzień (z wyjątkiem poniedziałków), także podczas zjazdów weekendowych.

10. Możliwość rozwijania swoich zainteresowań w kołach naukowych i publikacji w fachowych czasopismach oraz możliwość studiowania w uczelniach zagranicznych w ramach programu Erasmus+.

11. Dla studentów zagranicznych istnieje możliwość zakwaterowania w akademiku za stosunkową niewielką opłatą.

12. Istnieje możliwość dofinasowania studiów, dla najlepszych studentów są stypendia za dobra naukę, ponadto za osiągniecia naukowe i sportowe, stypendia dla niepełnosprawnych oraz inne formy pomocy finansowej, np. zapomogi, potyczki i dofinasowania ze środków unijnych.

13. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, od samego początku, czyli 1999 roku mury uczelni opuściło ponad 11 tys. absolwentów, którzy świetnie sobie radzą na wymagającym rynku pracy.

14. W rankingu najlepiej zarabiających absolwentów w 2021 roku, prowadzonym w systemie „Ekonomiczne Losy Absolwentów”, nasi absolwenci znajdowali się na 73 miejscu, wśród 365 badanych uczelni w Polsce, a w województwie mazowieckim na 14 miejscu.

15. Uczelnia dysponuje bardzo dużą i nowoczesną własną infrastrukturą dydaktyczną. (ok. 10 tys. m 2 powierzchni użytkowej, 68 sal na 2450 miejsc).

16. Absolwentom studiów licencjackich proponujemy kontynuowanie nauki na studiach magisterskich, studiach podyplomowych lub kursach dokształcających.

W ramach studiów magisterskich na kierunku ekonomia ANS Mazovia oferuje następujące specjalności:

 

 

 

 

 

Informacja o opłatach za studia w roku akademickim 2024/2025

Szczegółowe informacje na temat wysokości opłat za studia w roku akademickim 2024/2025, w tym czesnego za semestr i możliwości płatności w ratach, znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Uczelni.

Aby zapoznać się z aktualnymi opłatami, prosimy kliknąć na odpowiednie zarządzenie dostępne w zakładce „Opłaty za studia”.

Link do BIP Uczelni

Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni kierunek studiów, aby wyświetlić właściwe informacje.